Międzynarodowa integracja przebiegła doskonale.

W poniedziałek do Konstancina-Jeziorny zawitali młodzi piłkarze oraz trenerzy czeskiego klubu RMSK Cidlina Nový Bydžov. Nasi goście przyjechali do nas, żeby dowiedzieć się nieco więcej o naszym mieście, kulturze, klubie, treningach, a także przede wszystkim w celu integracji z piłkarzami z rocznika 2004. Projekt został zorganizowany w ramach programu Erasmus +.

Pierwszego dnia, niedługo po przyjeździe do hotelu, zawodnicy odbyli wspólny trening pod okiem trenera Tomasza Trzewika, który zakończył się gierką. Dzień później Czesi zwiedzili konstanciński Park Zdrojowy, a następnie razem z naszą drużyną pojechali na ligowy mecz z Perłą Złotokłos. Czeska grupa kibiców niesamowicie zagrzewała konstancinian do walki, tworząc na trybunach niesamowitą atmosferę. Na koniec pechowo przegranego spotkania (było bardzo blisko wywiezienia kompletu punktów) Czesi zaprosili bohaterów starcia pod trybunę, krzycząc „chodźcie do nas” i przybili piątki. Możemy śmiało zaryzykować stwierdzenie, że takiego dopingu chłopaki jeszcze nie mieli.

Trzeci dzień wymiany międzynarodowej to wycieczka do Warszawy – przedstawciele Klubu Sportowego Konstancin pokazali gościom Stare Miasto, opowiedzili trochę o historii stolicy Polski, a później zaprowadzili ich na stadion Legii Warszawa. Zwiedzanie stadionu dostarczyło Czechom wielu wrażeń. Po przyjeździe do Konstancina mieliśmy kolejny wspólny trening oraz konkurs rzutów wolnych. Najważniejszym punktem czwartku był sparing pomiędzy RMSK a Konstancinem. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie.

Wizyta gości zakończyła się w piątek. Po treningu RMSK na obiekcie KS-u odbył się grill. Nie brakowało atrakcji takich jak siatkonoga, konkurs poprzeczek itp.

Děkuji! Dziękujemy serdecznie za przyjazd i nie możemy doczekać się kolejnego spotkania. Już niedługo nasi piłkarze odwiedzą Czechów w ich miejscowości, szczegóły wkrótce.