Dzieci zwiedziły Pragę i zobaczyły między innymi drugi co do wielkości największy stadion świata.

W zeszłym tygodniu nasi zawodnicy z rocznika 2008 oraz 2009 pod opieką trenera Mariusza Szewczyka i bramkarza drużyny seniorów Marcina Rosłonka wyruszyli do Czech w ramach drugiej części programu wymiany międzynarodowej Erasmus. We wrześniu Czesi odwiedzili nas w Konstancinie, gdzie przez pięć dni zapoznawali się z naszą kulturą, zabytkami i metodami treningowymi. Integracja pomiędzy piłkarzami z rocznika 2004 przebiegła znakomicie, teraz nadszedł czas na młodszych graczy.

W poniedziałek wszyscy cali i zdrowi dojechali do hotelu. Po długiej podróży trzeba było odpocząć, bo kolejny dzień zapowiadał się bardzo pracowicie. We wtorek chłopcy obejrzeli turniej unihokeja, a z jedną ekipą sami rozegrali mecz. Następnie mieli wycieczkę po mieście Novy Bydzov, gdzie trenują nasi koledzy z Czech z klubu RMSK Cidlina Novy Bydzov. Dzień zakończył się treningiem i wizytą w jacuzzi.

Najciekawsza bez dwóch zdań była środa – wyjazd do Pragi. Zwiedziliśmy muzeum w Czeskim Związku Piłki Nożnej, a później poszliśmy do ośrodka Sparty Praga, by obejrzeć trening juniorów. Szanowany w całej Europie klub korzysta z drugiego co do wielkości największego stadionu na świecie – Stadionu Strahov. Obiekt ten zajmuje powierzchnię ponad 62876 metrów kwadratowych i może pomieścić około 250 tysięcy widzów. Niedaleko znajduje się inny stadion, na którym swoje mecze rozgrywa lokalny rywal Sparty, czyli Slavia Praga. Nasi gospodarze również pokazali nam to miejsce od środka. Praga to niezwykle ciekawe, pełne zabytków miejsce. Dzieciaki zobaczyły najważniejsze z nich takie jak Most Karola. Na koniec dnia obejrzeliśmy mecz ukochanego przez Czechów sportu, czyli starcie hokeja na lodzie.

To nie był koniec atrakcji – trening, basen i pyszna gorąca czekolada. W piątek wszyscy bezpiecznie wrócili do swoich domów.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w projekt „Tak dla tolerancji w sporcie”. Nasi zawodnicy mogli się bardzo wiele nauczyć, a przede wszystkim spędzili fantastyczny czas ze swoimi rówieśnikami z Czech. Mamy ogromną nadzieję, że to nie koniec współpracy między naszymi klubami.