Treningi piłkarskie, zajęcia z języka angielskiego, spotkania z piłkarzami, a także różne gry, konkursy i mnóstwo zabawy – te oraz inne atrakcje czekać będą na uczestników „Futbolowych Ferii” organizowanych przez nasz klub.

– Chcąc iść cały czas do przodu w rozwoju naszej akademii, otwieramy się na kolejny projekt w postaci obozu stacjonarnego – zapowiada koordynator akademii piłkarskiej KS Konstancin Michał Madeński.

„Futbolowe Ferie” odbędą się w pierwszym tygodniu przerwy w nauce (13-17 lutego). Nasz klub przygotował dla dzieci wiele atrakcji, które z pewnością sprawią, że będzie to dla nich niezapomniany czas.

Przebywając pod opieką najlepszych trenerów KS Konstancin uczestnicy obozu odbędą 10 sesji treningowych (w tym treningi motoryczne). Treningi techniczne przeprowadzane będą za pomocą metody „Coerver coaching”. Jest to znany na całym świecie system szkolenia inspirowany wiedzą byłego holenderskiego piłkarza Feyenoordu Rotterdam oraz trenera Wiela Coervera. Program ten skierowany jest szczególnie do dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 16 lat, a polega on głównie na rozwoju umiejętności indywidualnych i grze w małych grupach. Do celów metody Coervera zalicza się między innymi: rozwój pewnych siebie, dobrze wyszkolonych i kreatywnych zawodników, przedkładanie przygotowania technicznego nad wynik, kształtowanie wartości poprzez sport (w tym szacunku dla innych), a także podanie piłki nożnej w możliwie jak najbardziej atrakcyjnej formie.

–  Podczas pobytu na całodniowych zajęciach na dzieci czekają nie tylko sportowe przygody, ale również edukacja w postaci lekcji języka angielskiego. Nie tylko piłka oczywiście – kontynuuje trener drużyny rezerw KS-u.

Na każdy dzień zaplanowano po 90 minut zajęć z języka angielskiego. Ponadto w programie ferii przewidziano bardzo dużo gier i zabaw oraz konkursów, w których będzie można wygrać nagrody. Nie zabraknie również wspólnego wyjścia na basen oraz spotkań z piłkarzami pierwszego zespołu KS Konstancin.

Ciekawym punktem będzie zabawa pod nazwą „Improwizacja”. Dzieci otrzymują po dwie małe kartki. Na polecenie wychowawcy każdy zapisuje na jednej kartce swoje imię, a na drugiej tytuł lub temat przemówienia, którego chciałby wysłuchać. Opiekun zbiera kartki i wrzuca je do dwóch pudełek: osobno kartki z imionami i osobno z tematami wystąpień. Następnie losuje po jednej kartce z każdego pudełka – z nazwiskiem gracza i tematem jego przemówienia. Czas przemówienia wynosi około 2 minut.

– W harmonogramie czeka nas również wyjście na basen oraz wiele zajęć integracyjnych. Dla rodziców to możliwość zostawienia dzieci pod dobrą opieką, ponieważ jesteśmy do ich dyspozycji od 7:30 do 17:30, ale również dla dzieci szansa poznania nowych kolegów oraz przeżycie fajnego tygodnia ferii. Zabawa, rozwój i nauka w jednym – dodaje Michał Madeński.

Zapewniamy dwudaniowy obiad, przekąski, owoce i napoje. Omawiana będzie tematyka zdrowego żywienia.

Przykładowy plan dnia (szczegółowy zostanie podany tydzień przed rozpoczęciem turnusu) wygląda następująco:

– 8:00-10:00 Trening Piłkarski pod okiem najlepszych trenerów Akademii zgodnie z planem szkolenia KS Konstancin

– 10:00-10:30 II śniadanie (pełno energetyczna przekąska)

– 10.15-12:00 Wspólne oglądanie i omówienie filmu na temat zdrowego żywienia (treść filmu przystępna zarówno dla najmłodszych jak i dla starszych dzieci)

– 12:00-12:30 Dwudaniowy pełnowartościowy obiad

– 12:30-14:00 Zabawa integracyjna

– 14:00-14:45 Trening motoryczny

– 14:45- 16:00 Trening techniczny

– 16:00-17:00 Omówienie całego dnia treningu oraz zajęć, zachęcenie do dalszej pracy nad sobą i podnoszenia umiejętności piłkarskich

Miejscem, w którym prowadzone będą zajęcia, jest Szkoła Podstawowa Nr 6 w Opaczy. Cena obozu stacjonarnego wynosi 400 złotych i zawiera ubezpieczenie NNW. Relacje foto-video z „Futbolowych Ferii” publikowane będą na oficjalnym klubowym profilu na Facebooku. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wysłania swoich pociech na nasz obóz. Dzieci z pewnością nie będą się nudzić.