Letni obóz piłkarski w Gostyninie to nie tylko doskonała okazja do tego, żeby odpowiednio przygotować się do sezonu, ale również szansa na zawiązanie przyjaźni, które pozostaną na długie lata.

W sierpniu KS Konstancin organizuje obóz przygotowawczy dla roczników 2004, 2005, 2007 – w dniach: od 01.08.2017 do 08.08.2017 – oraz 2006, 2008, 2009, 2010 – od 08.08.2017 do 15.08.2017. Odbędzie się on w znajdującym się nieopodal Płocka Gostyninie. Przez tydzień młodzi adepci futbolu będą szlifować swoje umiejętności piłkarskie.

Zawodnicy zamieszkają w usytuowanym w bezpośrednim sąsiedztwie lasów Hotelu MOSiR. Posiłki (śniadanie, obiad, kolacja) zapewni im restauracja hotelowa, a menu jest uzgadniane z kadrą szkoleniową obozu stosownie do naszych potrzeb oraz preferencji.

Treningi będą się odbywać na Obiekcie Sportowym MOSiR, który składa się z pełnowymiarowego, trawiastego boiska piłkarskiego, kompleksu „Orlik 2012” z boiskiem do piłki nożnej o wymiarach 30 na 50 metrów wraz z boiskiem do koszykówki, tenisa ziemnego, siatkówki oraz piłki ręcznej, boiska wielofunkcyjnego ze sztuczną nawierzchnią i pływalni.

– Jest to obóz przygotowawczy do ligi. Tydzień czasu stanowi odpowiednik miesiąca treningów. Stosunek ceny do warunków treningowych jest świetny. Po takim obozie zawodnicy są idealnie przygotowani do wejścia z marszu w rozgrywki ligowe, które są esencją treningów, gry w piłkę nożną – mówi nam szkoleniowiec roczników 2007 i 2008 Hubert Karaluch.

Każdy dzień będzie się składać z dwóch treningów piłkarskich i porannego aerobiku. Duży nacisk kładziemy na przygotowanie zawodników do rundy jesiennej sezonu 2017/2018 w rozgrywkach MZPN, więc szczegółowy plan obozu dla każdej z grup ustalają bezpośrednio trenerzy poszczególnych roczników.

– Pod względem sportowym jest to niewątpliwie duża szansa na doskonalenie swoich umiejętności indywidualnych i na naukę. Intensywność treningu i podejście trenerów z pewnością to gwarantują. Przykładem może być rocznik 2004, w którym cześć chłopców jeździ już wiele lat na obozy, są to zawodnicy, którzy wykazują się większymi umiejętnościami. To nie przychodzi znikąd. Wiele czasu spędzonego na boisku i treningu pomaga osiągnąć pewien poziom. To kwestie indywidualne, jeśli z danej drużyny jedzie wielu chłopców, stanowi to dodatkową zaletę, gdyż trener nie tylko może rozwijać ich pod względem indywidualnym, ale może również budować drużynę. Treningiem, ale także integracją, czasem spędzonym razem i atmosferą – uważa trener rocznika 2004 Sebastian Zgódka.

Jednakże treningi i przygotowania do sezonu to nie wszystko. Istnieją również zalety obozu, które odnoszą się do kwestii pozasportowych. Dzięki takim wydarzeniom dzieci mogą zawiązywać między sobą przyjaźnie i je umacniać.

– To wiele wspomnień, które będą towarzyszyć przez całe życie, niezależnie od tego, czy uda się komuś zostać piłkarzem, czy też nie. Jeśli chłopaki spotkają się za te 10-15 lat, będą mogli powiedzieć do siebie: „a pamiętasz, jak…” i powspominać różne przygody. Obóz to też kształtowanie charakteru danego zawodnika, warto podkreślić, że to nie są kolonie, a obóz piłkarski, który ma wesprzeć chłopców, którzy kochają grać w piłkę nożną, chcą być lepsi i przeżyć niezapomniane chwile. Jeśli ktoś lubi grać w piłkę, to nie ma lepszego okresu niż wyjazdy na obozy piłkarskie w młodym wieku, panuje tu zupełnie inna atmosfera niż na zwyczajnych koloniach – dodaje Sebastian Zgódka.

Cena wyjazdu wynosi 880 złotych. Zawiera ona przejazd, ubezpieczenie, zakwaterowanie, wyżywienie, wynajem obiektów sportowych i pływalni. Zaliczka w wysokości 380 złotych jest płatna do 8 marca 2017. Drugą ratę w wysokości 500 złotych należy uiścić do 6 lipca 2017. Szczegółowy program obozu oraz menu zostaną przedstawione uczestnikom najpóźniej 30 lipca 2017 roku.