• Dołącz już dziś!
 • Klub Sportowy Konstancin
Live
 1. Poznaliśmy rywali
 2. Zajęcia wakacyjne
 3. Zmiana w zarządzie klubu
 4. Nabór do seniorów
 5. Dziękujemy za wszystko

Najczęstsze pytania

 • Co zrobić, aby zapisać dziecko do Akademii?

Aby zapisać dziecko do naszej Akademii, najlepiej w pierwszej kolejności skontaktować się z koordynatorem Akademii Piłkarskiej lub bezpośrednio z trenerem rocznika dziecka w celu szczegółowych informacji dotyczących treningów i rozliczeń. Następnie można przyjść na pierwsze dwa treningi zapoznawcze, po których należy wypełnić deklarację zawodnika, opłacić wpisowe oraz składkę.

 • Do jakiego wieku dziecko może trenować w Akademii?

Nasza Akademia Piłkarska prowadzi szkolenie praktycznie we wszystkich grupach wiekowych od 4. roku życia. Najstarszą grupą są obecnie juniorzy młodsi w wieku 16-17 lat. Gdy juniorzy są gotowi do gry na szczeblu seniorskim, mogą kontynuować grę w naszym klubie w pierwszej lub drugiej drużynie.

 • W jakim wieku musi być dziecko, aby zapisać je do Akademii?

Przez cały rok prowadzimy ciągły nabór do wszystkich drużyn w naszej Akademii, co oznacza, że w każdej chwili mogą Państwo zapisać swoje dziecko do klubu. Organizowany nabór jest skierowany zarówno do chłopców i dziewczynek już od 4. roku życia. Nie wykluczamy jednak udziału w zajęciach młodszych dzieci, aczkolwiek w takiej sytuacji prosimy o kontakt z koordynatorem Akademii.

 • Czy jestem zobowiązany do zakupu klubowego stroju treningowego?

We wszystkich grupach naszej Akademii Piłkarskiej jest wymagany klubowy strój na treningach. Jednorodny strój ułatwia trenerowi organizację zajęć oraz wpływa na pozytywny wizerunek drużyny/klubu przy okazji meczów, wyjazdów czy obozów. Sprzęt treningowy składa się z koszulki, spodenek i getr z naszytym herbem klubu, zalecamy jednak jeszcze zakup torby, bluzy oraz spodni treningowych. Sprzęt meczowy jest zapewniany przez klub.

 • Jakie obuwie dziecko musi mieć ze sobą na treningu?

W zależności od nawierzchni, na jakiej odbywa się trening, dziecko powinno posiadać:

 • korki lanki bądź „śniegówki” – na naturalne boiska treningowe KS Konstancin;
 • halówki z podeszwą kauczukową – na halę w okresie zimowym;

Na pierwsze treningi dziecko może przyjść w dowolnym obuwiu sportowym – np. tym, które zakłada za lekcje wychowania fizycznego. Zakup odpowiednich butów na zajęcia można skonsultować z trenerami prowadzącymi zajęcia w naszym klubie.

 • Co dziecko powinno mieć ze sobą na treningu i jak powinno być ubrane?

Dzieci mogą przyjechać na zajęcia już przebrane bądź też skorzystać z szatni w naszym klubie w tym celu.    Dziecko powinno być ubrane w niebieskie koszulki treningowe, czarne spodenki i niebieskie lub czarne getry. W przypadku brzydkiej pogody – deszcz lub chłód, należy ubrać dziecko w klubowy dres – niebieska bluza i czarne spodnie. Ponadto dziecko powinno zabrać ze sobą na trening butelkę wody niegazowanej.

 • Czy dziecko może wziąć udział w zajęciach, jeśli nie uiszczono opłaty wpisowej?

W przypadku dwóch pierwszych treningów zapoznawczych nie jest to wymagane. Przed kolejnymi zajęciami należy opłacić „wpisowe” oraz składkę zawodniczą za bieżący miesiąc. Ma to na celu ograniczenie przypadkowych zapisów do Akademii.

 • Czy muszę zapłacić składkę, jeśli dziecko zrezygnuje po pierwszym treningu?

Pierwsze dwa treningi są treningami zapoznawczymi, przed którymi nie wymagamy opłacenia wpisowego oraz składki. W tym czasie można zrezygnować z uczęszczania na zajęcia bez jakichkolwiek opłat. Po tym czasie należy niezwłocznie podjąć decyzję o uczestnictwie w zajęciach, wypełnić deklarację oraz uiścić stosowne opłaty.

 • Czy Akademia funkcjonuje w trakcie wakacji?

Akademia Piłkarska funkcjonuje 11 miesięcy w roku. Miesiącem wolnym od zajęć zawsze jest lipiec, w którego drugiej połowie zawsze odbywają się obozy organizowane przez klub. W trakcie obozów zimowych oraz letnich nie odbywają się zajęcia dla drużyn, dla których turnusy zostały zorganizowane.

 • Czy przeprowadzenie badań sprawdzających zdolność do uprawiania sportu jest obowiązkowe i czy trzeba za nie płacić?

Zgodnie z ustawą o sporcie kwalifikowanym każda osoba uprawiająca amatorsko lub profesjonalnie określoną dyscyplinę sportu jest zobowiązana do poddania się badaniom lekarskim. Okresowe badania lekarskie należy przeprowadzać nie rzadziej niż co 6 miesięcy. Badania można wykonać u odpowiednich lekarzy specjalistów medycyny sportowej. Nasza Akademia organizuje takie badania u nas w klubie dwa razy do roku. Badania są płatne bezpośrednio u lekarzy i kosztują w granicach 20-50 zł.

 • Czy Akademia organizuje obozy sportowe?

Tak, nasza Akademia organizuje zarówno zimowe i letnie obozy. Staramy się dobierać takie miejsca na obozy, aby były ośrodkami typowo sportowymi z bogatą bazą sportową.