• Dołącz już dziś!
  • Klub Sportowy Konstancin
Live
  1. Poznaliśmy rywali
  2. Zajęcia wakacyjne
  3. Zmiana w zarządzie klubu
  4. Nabór do seniorów
  5. Dziękujemy za wszystko

Treningi bramkarskie

Akademia Piłkarska prowadzi również treningi bramkarskie. Zajęcia dostępne są dla wszystkich bramkarzy KS Konstancin, którzy ukończyli 5 rok życia, desygnowanych przez szkoleniowców poszczególnych drużyn. Treningi odbywają się w grupach do maksymalnie 8 zawodników, co pozwala skrócić czas, w którym dziecko pozostaje bez ruchu. Taka liczebność umożliwia przeprowadzanie wielu gier i zabaw podczas zajęć, a jednocześnie utrzymuje na odpowiednim poziomie skupienie trenera na każdym zawodniku.

W zajęciach bramkarskich mogą brać udział również zawodnicy innych klubów piłkarskich, w których nie ma specjalistycznych treningów dla bramkarzy. Naszym celem jest szkolenie wszystkich bramkarzy niezależnie od przynależności klubowej. Pragniemy pomagać w podnoszeniu umiejętności sportowych w taki sposób, aby przełożyło się to na wymierny efekt w postaci sukcesu sportowego naszych bramkarzy. W celu szczegółowych informacji na temat treningów bramkarskich dla zawodników spoza klubu, prosimy kontaktować się bezpośrednio z koordynatorem Akademii lub trenerem bramkarzy.

  • DLACZEGO WARTO ROZPOCZĄĆ TRENINGI BRAMKARSKIE?

Zajęcia pozwalają wszechstronnie rozwijać wiele umiejętności techniki gry bramkarza, jak wyrzuty, chwyty, kozłowanie piłki, pady, przewroty czy skoki. Głównym celem takich treningów jest kształtowanie gibkości, która jest niezbędna do prawidłowego rozwoju kośćca i aparatu mięśniowo-więzadłowego dorastających dzieci, oraz koordynacji ruchowej, która pozwala na stymulowanie rozwoju układu nerwowego. Co więcej przewagą ćwiczeń bramkarskich nad tradycyjnymi jest działanie we wszystkich płaszczyznach i osiach ciała w wielu pozycjach wyjściowych – od leżenia po pracę w powietrzu.

  • KONTAKT

Michał Madeński – Koordynator Akademii Piłkarskiej
michal.madenski@kskonstancin.com
+48 535-495-273