Trenerem Roku 2016 w KS Konstancin został Hubert Karaluch, a tytuł Wybitnego Reprezentanta Roku powędrował do Jakuba Mierzejewskiego. Pierwszy raz przyznano również nagrodę w kategorii „Rodzice Roku”.

18 grudnia zostały przyznane nagrody dla Reprezentantów Roku 2016 w KS Konstancin. Wyboru zwycięzców dokonali wspólnie trenerzy wraz z prezesem Łukaszem Kamińskim oraz koordynatorem akademii piłkarskiej Michałem Madeńskim. Nagrody wręczane są od 2014 roku, a otrzymują je najbardziej wyróżniający się zawodnicy trenujący w klubie.

– Są to statuetki dla najlepszego, najbardziej przykładnego zawodnika z każdej drużyny. Zawodnika, który swoją postawą na treningach i meczach, stanowi przykład dla innych, który dba nie tylko o siebie, ale jest odpowiedzialny za całą grupę i z dumą reprezentuje barwy naszego klubu. Mamy nadzieję, że te nagrody są swoistym wyróżnieniem dla chłopców i potęgują pozytywną rywalizację w KS Konstancin – mówi prezes KS-u Łukasz Kamiński.

W roczniku 2001 najlepszy okazał się grający na pozycji pomocnika lider zespołu Kacper Ciesielski. W drużynie U-15 statuetkę otrzymał Maks Wnorowski, a w U-13 niezwykle utalentowany obrońca Bartosz Traczyk. Z rocznika 2005 wyróżniono napastnika Tymoteusza Dobienia, który w 10 meczach ekipy trenera Marcina Oleksiaka zanotował 12 bramek i 5 asyst. Nagrody dla chłopaków z roczników 2006 dostali Krzysztof Tkacz i Radosław Mącznik, a z 2007 Kacper Siudziński oraz Maciej Babik. Kolejne wyróżnienia trafiły do: Miłosza Szewczyka (2008), Ksawerego Kucickiego (2009), Piotra Pająka (2010), a także Marcelego Rosłonka (2011). Wybitnym Reprezentantem Roku 2016 został pomocnik Jakub Mierzejewski z zespołu 2005.

Trenerem Roku został szkoleniowiec drużyny 2007 oraz rocznika 2008, będący w klubie od nieco ponad dwóch lat, Hubert Karaluch.

– Hubert otrzymał od nas nagrodę trenera roku, ponieważ zrobił duży postęp ze swoimi drużynami. Dość szybko, odkąd dołączył do klubu, się zaaklimatyzował. Intensywnie i systematycznie działał nie tylko w kierunku rozwoju swoich drużyn, ale często partycypował w akcjach i projektach innych trenerów. Krótko mówiąc, angażował się we wszystko – dodaje prezes klubu.

W 2016 roku po raz pierwszy postanowiono przyznać również wyróżnienie dla rodziców zawodników, którzy z dużym zaangażowaniem wspierają swoje dzieci w trakcie trwania ich przygody z piłką nożną.

– Kategoria „Rodzice Roku” to kategoria nietypowa i pierwszy raz takie nagrody przyznaliśmy. Uznaliśmy jednak, że rodzice chłopców z rocznika 2005 swoim zaangażowaniem pozytywnie wpłynęli na swoje dzieci i stworzyli fantastyczną atmosferę wokół tego zespołu, czego efektem był awans do najwyższej ligi. Wydaje mi się, że to miało bardzo duży wpływ na budowę tej drużyny i osiągane przez chłopców dobre wyniki. Doping oraz oprawy podczas meczów z pewnością niejednokrotnie dodawały chłopcom skrzydeł i otuchy. Bijemy brawo i chcielibyśmy jeszcze więcej! – podsumował to wyróżnienie Łukasz Kamiński.

Wszystkim laureatom nagród serdecznie gratulujemy!