Chłopcy zanotowali duży postęp, poprawili swoje umiejętności techniczne oraz psycho-motoryczne, zaś gra po 7 zawodników na murawie, a nie po 5 jak dotychczas, nie sprawiała im żadnych kłopotów.

W naszym cyklu podsumowań minionego sezonu nadszedł wreszcie czas na rocznik 2009. W lidze okręgowej drużyna trenera Tomasza Trzewika zmierzyła się z: MKS-em Piaseczno, UKS-em Lolek, Koroną Góra Kalwaria, Akademią Piłkarską Green Piaseczno oraz Laurą Chylice. Zawodników czekała pewna istotna zmiana w rozgrywkach, ponieważ na murawie występowało po 7 graczy, a nie po 5 jak dotychczas, aczkolwiek nie sprawiło im to trudności.

Młodzi piłkarze zajęli trzecie miejsce w ligowej tabeli. Udało im się wysoko pokonać Koronę Góra Kalwaria (11:4), dwukrotnie wygrać z Laurą Chylice (13:6 u siebie i 8:1 na wyjeździe), zwyciężyć z AP Green (12:4 na wyjeździe), a także jeszcze wywieźć remis 7:7 z Góry Kalwarii.

– Był to pierwszy sezon w 7-kach tej drużyny. Z meczu na mecz można było zaobserwować nowo nabyte umiejętności. Samo przejście z systemu 4+1 na 6+1 to duża zmiana, z którą zawodnicy musieli sobie poradzić. Myślę, że wyszło to całkiem nieźle, ale nie to jest najważniejsze. W tym wieku kluczowe jest rozwijanie działań indywidualnych i grupowych – mówi Tomasz Trzewik.

W grze zespołu widać było duże postępy.

– Chłopcy w tym sezonie znacząco poprawili zarówno swoje umiejętności techniczne, jak i psycho-motoryczne, co jest dla nich kluczowe na tym etapie. Na boisku byli pewniejsi siebie i świadomi tego, co robią. Samodzielnie podejmowali decyzje. Nie zawsze były one dobre, ale na tym polega nauka gry w piłkę. Presja czasu i przeciwnika na boisku również staje się coraz mniejszą przeszkodą w zagraniach tego zespołu. Jestem trenerem, który w młodzieżowym futbolu ponad wszystko ceni sobie grę 1 na 1, a zawodnicy nie mają żadnego problemu z wejściem w drybling, co bardzo mnie cieszy – dodaje trener rocznika 2009 – Z działań grupowych i drużynowych świetnie opanowali otwarcie gry od bramki w boczne sektory. Jak i formowanie, i wykorzystywanie trójkątów w trakcie gry. To podstawowe umiejętności, które pozwolą nam uczyć się bardziej skomplikowanych elementów na dalszej ścieżce rozwoju.

Podsumowując jednym zdaniem: Rocznik 2009 zaczyna rozumieć grę w piłkę nożną.