Koordynator Akademii Piłkarskiej Michał Madeński został nowym szkoleniowcem rezerw KS-u Konstancin.

W poniedziałek 9 maja z funkcją trenera II drużyny KS Konstancin pożegnał się Paweł Milewski. Dotychczasowemu szkoleniowcowi „dwójki” bardzo dziękujemy za ogrom pracy wykonanej przez ostatnie 14 miesięcy w naszym klubie. Jego miejsce zajmie odpowiedzialny do tej pory za akademię Michał Madeński.

Michał Madeński (urodzony 28.10.1989) związany jest z klubem od samego początku istnienia KS-u. Jako piłkarz grał w Amigosie Warszawa oraz RKS Mirków. Następnie postanowił skupić się na trenowaniu młodzieży. To on, razem z prezesem Łukaszem Kamińskim i Maciejem Wesołowskim, tworzył akademię w Konstancinie. Trenował dzieci z rocznika 2006, aktualnie prowadzi kategorię wiekową U-17. Szanowany w środowisku piłkarskim, odbywał staże w renomowanych klubach w Polsce – Legii Warszawa, Koronie Kielce, a obecnie przebywa na stażu w Wiśle Kraków. W 2014 roku pobierał nauki w hiszpańskim Herculesie Alicante. Jak przyznał w niedawnym wywiadzie z naszą stroną, chciałby spróbować swoich sił w seniorach.

– Byłem bardzo zaskoczony propozycją prezesa Kamińskiego dotyczącą mojej nominacji na trenera II drużyny KS Konstancin. Nie zastanawiałem się nawet przez chwilę, czy się podjąć wyzwania, ponieważ jest to wielkie wyróżnienie i możliwość dalszego rozwoju – powiedział nam nowy trener rezerw KS-u.

Jak dodatkowe obowiązki wpłyną na Akademię Piłkarską?

– Na pewno moja nominacja na trenera drużyny rezerw nie będzie miała negatywnego wpływu na pracę akademii, a wręcz przeciwnie, ponieważ  będę chciał, aby zawodnicy trenujący na co dzień w akademii z najstarszych roczników mogli wchodzić za pomocą II drużyny do seniorskiej piłki. Jako że jestem blisko naszych wychowanków, będzie mi łatwiej przygotować ich do poważnej piłki. Oczywiście mogę liczyć na pomoc każdego trenera Akademii, ale przy pracy z rezerwami kierownikiem drużyny został Patryk Szewczyk i to on będzie najbliżej drużyny wraz ze mną – dodał.

Rezerwy KS-u zajmują obecnie 8 miejsce w grupie: Warszawa III w A-klasie. Ostatnie zwycięstwo w tym sezonie odniosły 15 listopada w starciu z drugą drużyną Perły Złotokłos. Liczymy na to, że teraz zespół zacznie seryjnie wygrywać.

– W tym sezonie jako cel mamy zdobyć komplet punktów, wprowadzić powoli zawodników z najstarszego rocznika 1999, a w przyszłym sezonie powalczyć o najwyższe cele – zakończył Michał Madeński.