W ostatnim czasie trzy drużyny zmieniły swoich szkoleniowców, a na wiosnę planowane jest utworzenie nowego rocznika.

Od grudnia trenerem zawodników z rocznika 2011 jest koordynator Akademii Piłkarskiej KS Konstancin Michał Madeński, który przejął zespół po Pawle Nawrockim, gdyż ten zrezygnował z tej funkcji. Nie był to jednak koniec rotacji w sztabie szkoleniowym akademii. Rocznika 2001, ze względu na brak czasu spowodowany sprawami zawodowymi, nie prowadzi już Michał Sodel, którego na tym stanowisku zastąpił Mariusz Szewczyk.

– Z tego miejsca bardzo dziękuje Michałowi za czas pracy w naszym Klubie. To, co osiągnął z rocznikiem 2001, świadczy bardzo dobrze o jego warsztacie trenerskim. Mariusz Szewczyk od stycznia został pierwszym trenerem rocznika, a ja będę asystentem. Mam nadzieję, że nasza wiedza i doświadczenie podniesie poziom zawodników, i przyciągnie nowych piłkarzy do naszej drużyny. Jest tutaj grupa chłopaków, która w niedalekiej przyszłości może zadebiutować w seniorach. Ja i Mariusz znamy smak seniorskiej piłki, wiemy nad czym rocznik musi pracować, aby wejść do szatni ”jedynki”. Już jeden zawodnik z tej drużyny trenuje z seniorami, jest to Kacper Ciesielski, który przeciera szlaki dla kolegów z zespołu. Są pierwsi zawodnicy, którzy chętnie dołączą do naszej drużyny. Jestem pewien, że z Mariuszem stworzymy fajny duet trenerów! – mówi nam Michał Madeński.

Do klubu wrócił natomiast były szkoleniowiec seniorów KS-u Maciej Wesołowski, który trenuje obecnie rocznik 2006, a pomaga mu w tym Jarosław Kulczyk.

– Bardzo się cieszę, że mogę po przerwie znów pracować z Maćkiem, na pewno podniesie jakość sztabu trenerskiego w Akademii, da nowy impuls do pracy, a każdy trener w Konstancinie wie, że Maciek to bardzo dobry fachowiec z głową pełną pomysłów. Brakowało jego osoby w naszym Klubie. Zmiana bardzo na plus. Doświadczenie, które zdobył podczas tych 18 miesięcy, na pewno pomoże nam w budowie jeszcze lepszej akademii – skomentował przyjście Macieja Wesołowskiego trener ekipy KS II Konstancin.

Ostatnia zmiana w akademii może nastąpić wiosną. W ciągu kilku najbliższych miesięcy w klubie powinien powstać oddzielny rocznik 2012.

– Nowy rocznik, nowe wyzwanie, nowi piłkarze w rodzinie Akademii KS Konstancin. Cieszę się bardzo, że Klub się tak rozwija i powstają nowe roczniki – to świadczy o naszej dobrej pracy i o tym, że rodzice nam ufają, oddając w nasze ręce swoje dzieci. Dzieci w tym wieku dodają trenerowi energii do pracy, sam pracuję z rocznikiem 2011 i dostaję pozytywnego kopniaka podczas treningu z nimi. Mamy swój autorski system szkolenia, który mam nadzieję zaowocuje w rozwoju naszych młodych piłkarzy – kończy omawianie zmian Michał Madeński.