Mimo niekorzystnych rezultatów w dwóch pierwszych meczach zawodnicy z rocznika 2005 udowadniają, że praca wykonywana na treningach przynosi efekty.

Podopieczni trenera Marcina Oleksiaka obecnie rozgrywają swoje mecze w silnie obsadzonej I lidze okręgowej D1 Młodzik Grupa 2. Na boisku rywalizują oni między innymi ze Zniczem Pruszków oraz Legią Warszawa.

Na początku kwietnia młodzi zawodnicy KS-u doznali przykrej wyjazdowej porażki z ekipą STF Champion (12:2). W następnej kolejce również nie udało się wywalczyć punktów, gdyż Zwar Międzylesie zwyciężył 3:1. Choć wynik mógłby być lepszy, to trzeba przyznać, że nasi młodzi gracze pokazali się z bardzo dobrej strony. Dzięki dobremu ustawieniu w obronie notowali oni wiele odbiorów piłki. Nie brakowało również groźnych akcji. Swoje sytuacje do strzelenia bramki mieli: Dobień (strzelec bramki), Kucicki oraz Kanclerski. W ofensywie nieźle prezentował się Adam Lempkowski. Duży problem stanowił brak skuteczności oraz koncentracji, co objawiało się prostymi błędami w rozegraniu, jednakże drużyna długimi fragmentami prowadziła grę i realizowała założenia taktyczne.

– Mimo tych dwóch porażek gra, w szczególności w meczu ze Zwarem, pokazuje, że praca wykonywana przez chłopaków na treningach przynosi efekty. W ostatnim czasie kładliśmy duży nacisk na utrzymanie się przy piłce i konsekwentnie dążymy do tego, żeby ta radość z gry i posiadania piłki była coraz większa. Mecz ze Zwarem, pomimo niekorzystnego wyniku, udowodnił pierwsze efekty naszej pracy. Duża ilość stworzonych sytuacji i oddanych strzałów pokazuje, że idziemy razem w dobrym kierunku – mówi nam szkoleniowiec rocznika 2005 Marcin Oleksiak.

– Chcę wyróżnić wszystkich zawodników za zaangażowanie na treningach. Ich świadomość piłkarska rośnie, a pasja i to zaangażowanie jeszcze bardziej motywuje mnie do pracy, aby ulepszać ich jako piłkarzy oraz kształtować ich na dobrych ludzi – dodaje.

Następny mecz odbędzie się 22 kwietnia, a rywalem KS-u będzie Znicz Pruszków. Mamy nadzieję, że tym razem skuteczność nie zawiedzie i uda się zdobyć pierwsze punkty.