Zapraszamy do krótkiego podsumowania sezonu w wykonaniu rocznika 2008.

W minionych rozgrywkach zawodnicy z rocznika 2008 występowali w III lidze okręgowej. Był to szczególny sezon, ponieważ przed jego startem stery zespołu objął trener Paweł Nawrocki, który zastąpił na tym miejscu Huberta Karalucha. Nowy szkoleniowiec zdążył poznać dużą część graczy na obozie piłkarskim w Białej Podlaskiej. Szybko wytworzyła się bardzo dobra atmosfera.

Ligowi rywale byli bardzo wymagający, gracze Klubu Sportowego Konstancin zmierzyli się w lidze z: Perłą Złotokłos, Kosą Konstancin, Laurą Chylice, FC Lesznowolą oraz Victorią Głosków. W 10 meczach odnieśli oni 2 zwycięstwa – oba z ekipą z Głoskowa (4:3 na wyjeździe i 4:0 u siebie). Dobrych meczów w wykonaniu podopiecznych Pawła Nawrockiego jednak nie brakowało – wystarczy tylko wspomnieć porażkę 8:10 z Lesznowolą, gdzie dobrych okazji do strzelenia gola było bardzo wiele czy ostatni mecz z Laurą Chylice, w którym przez dużą część czasu gry chłopcy przeważali. Stosunek strzelonych bramek do straconych wyniósł 36 do 85.

– Sezon zaliczam do udanych, może nie pod względem ilości wygranych meczów, ale pod względem postępu, jaki moi chłopcy zrobili. Dużo rozmawiamy, staram się im podpowiadać, ukierunkować ich, a nie nimi dyrygować czy sterować, chłopcy muszą się nauczyć samemu podejmować decyzje i uczyć się na swoich błędach – mówi nam trener drużyny Paweł Nawrocki.

Co można zauważyć w grze drużyny?

– Udało nam się poprawić rozegranie piłki od bramki, ten kto był na naszych meczach, widział, że próbujemy grać po ziemi, rzadko zdarza się, by któryś z chłopaków wybił piłkę na oślep – dodaje szkoleniowiec zespołu.

– Cel na następny sezon? Dopracowanie rozegrania piłki, dodanie chłopcom pewności siebie i, co za tym idzie, lepsze rezultaty po świetnej grze – kończy trener.

Kibicujemy chłopakom, żeby w następnych rozgrywkach pokazali się z jak najlepszej strony i żeby praca na treningach dawała jeszcze lepszy efekt.