Zawodnicy z rocznika 2006 przygotowują się do gry w składach 9-osobowych.

Ze względu na dużą liczbę zawodników rocznik 2006 został podzielony na dwie drużyny, które występują odpowiednio w IV oraz VI lidze okręgowej kategorii E1 Orlik. W meczach obu zespołów nie brakuje otwartej, ofensywnej gry, efektem czego pada w nich mnóstwo bramek.

– Połączyliśmy obie grupy i na ten moment trenuje około 22 chłopców, co ważne mamy zgłoszone dwa zespoły, co pozwala na to, żeby obie drużyny grały w lidze i każdy może łapać niezbędne minuty podczas rozgrywek ligowych – mówi nam szkoleniowiec rocznika 2006 Maciej Wesołowski.

Pierwsza drużyna KS-u do tej pory rozegrała dwa spotkania, w których kibice zobaczyli ogółem 20 bramek. W pierwszej kolejce KS pokonał na wyjeździe 7:2 Znicz Pruszków, zaś tydzień później przegrał na własnym boisku 2:9 z klubem KS Wesoła. Nieco gorzej radzą sobie piłkarze drugiego zespołu, którym, jak do tej pory, nie udało się sięgnąć po trzy punkty. Porażki 1:7 z FCB Akademią Piłkarską Bobrowiec i 0:7 z piłkarzami FC Lesznowola może i nie wyglądają zbytnio ciekawie, aczkolwiek trzeba zauważyć, iż to drugie spotkanie było niezwykle wyrównane, a w grze chłopaków widać było duży postęp. Z każdym meczem powinno być coraz lepiej. Obecnie celem trenerów jest przygotowanie zawodników do gry w składach 9-osobowych.

– Od miesiąca wdrożyliśmy z trenerem Jarkiem Kulczykiem plan treningowy, który ma za zadanie przygotować chłopców do gry w składach 9-osobowych. Już następny sezon tak właśnie będziemy grać. Przede wszystkim motoryka – to jest aspekt, na który w tym momencie kładziemy duży nacisk – oznajmia Wesołowski i dodaje, że w roczniku na największe wyróżnienie zasługuje Michał Słaby.

– To jest dzieciak mający nienaganną technikę i ogromny potencjał – zauważa trener.

Oba zespoły zaprezentują się na boisku w najbliższy weekend. 2006 A w sobotę wybierze się do Raszyna, by rozegrać mecz z miejscowym KS-em (godzina 10:00), zaś 2006 B dzień później zmierzy się w Oborach z klubem Amur Wilga (11:00). Zapraszamy do kibicowania!