W rundzie wiosennej zawodnicy z rocznika 2004 pokazują naprawdę wysokie umiejętności.

W marcu swoje rozgrywki rozpoczęli piłkarze z rocznika 2004, którzy obecnie występują w III lidze okręgowej D1 Młodzik. Młodzi zawodnicy, jak na razie, radzą sobie niezwykle dobrze, zajmując drugie miejsce w ligowej tabeli.

W pierwszej kolejce KS zmierzył się z UKS-em Łady. Mimo straty bramki jako pierwsi podopieczni trenera Sebastiana Zgódki zdołali zdobyć trzy gole i odnieśli zasłużone zwycięstwo. Tydzień później do Konstancina zawitali goście z Góry Kalwarii, którzy niestety tego dnia okazali się lepsi i w ostatnich sekundach spotkania wygrali 2:1. W trzecim meczu piłkarze KS-u rozbili GKS Osieck 3:1, a następnie pechowo zremisowali u siebie z Perłą Złotokłos 2:2.

– Warto podkreślić, że cała drużyna ciężko trenuje, jest nas w zasadzie 19, teraz dołączy 2 nowych zawodników i rzadko się zdarza, żeby ktoś nie przyszedł. Staram się zwiększać ich świadomość, mając wiedzę na temat tego, że każdy trening jest ważny, nie mogą sobie pozwolić na opuszczanie zajęć, również z powodu nauki, na którą także kładziemy nacisk. Sprawdzamy oceny, monitorujemy, działamy też zapobiegawczo, jeśli docierają do nas niepokojące sygnały. W roczniku są chłopcy, którzy cały czas się rozwijają i to widać, niektórzy prezentują bardzo dobry poziom. Rozwijają się spokojnie, lecz systematycznie, niejako w cieniu. W wieku 13 lat nie muszą być najlepsi, ważne, żeby chętnie pracowali i lubili to robić, na ocenę przyjdzie czas za parę lat, w wieku juniora starszego – mówi nam szkoleniowiec rocznika 2004 Sebastian Zgódka.

– Pracę i zaangażowanie doceniają również rodzice, którzy współpracują i widzą, że warto, aby chłopcy trenowali. Pracują nie tylko nad umiejętnościami czysto piłkarskimi. Staram się, żeby byli przyzwoitymi ludźmi, wiedzieli, że ważnymi cechami są ambicja i pracowitość czy dążenie do celów. Natomiast jest to wiek, w którym trzeba wymagać od nich dużo, ważne, żeby tyle samo wymagali od siebie, nie szukając wymówek. Tak, aby rzetelnie podchodzili do swojej pracy – dodaje.

W następnym ligowym spotkaniu chłopcy zagrają na wyjeździe z liderem stawki – drużyną Sabio Football Academy. Wierzymy, że systematyczna praca pozwoli im osiągać coraz lepsze wyniki. Miejmy nadzieję, że przekonamy się o tym już w najbliższym meczu.