• Dołącz już dziś!
  • Klub Sportowy Konstancin
Live
  1. Poznaliśmy rywali
  2. Zajęcia wakacyjne
  3. Zmiana w zarządzie klubu
  4. Nabór do seniorów
  5. Dziękujemy za wszystko

Baza treningowa

Baza treningowa Klubu Sportowego Konstancin znajduje się w Oborach – 3 minuty drogi samochodem z centrum Konstancina-Jeziorny. Miejsce to jest historycznym podwarszawskim terenem mikroregionu etnograficznego Urzecze. Baza sportowa w Oborach powstała w latach 80. XX wieku, a jej początkowym użytkownikiem był klub piłkarski Skra Obory.

Obiekt zawiera dwa pełnowymiarowe boiska piłkarskie z naturalną trawą oraz jedno trawiaste boisko do piłki nożnej o wymiarach 70m x 30m – tak zwany „Orlik”. Na terenie znajduje się zaplecze – 6 estetycznych szatni z dwoma łazienkami (12 kabin prysznicowych), oraz parking na co najmniej 60 samochodów.

Wszystkie boiska są przystosowane do rozgrywania zawodów sportowych, a boisko główne jest zweryfikowane do rozgrywek IV ligi i posiada 360 miejsc siedzących. Na boisku bocznym oraz „Orliku” znajduje się oświetlenie, dzięki czemu treningi mogą odbywać się w godzinach wieczornych.

 

Ponadto klub posiada do dyspozycji boisko z nawierzchnią sztuczną przy Zespole Szkół nr 1 należące do konstancińskiego GOSiR-u. W okresie zimowym zajęcia treningowe odbywają się na hali sportowej GOSiR przy Zespole Szkół nr 2 oraz w salach sportowych w szkołach podstawowych w Brześcach i Powsinie.

Treningi wszystkich grup młodzieżowych oraz drużyn seniorskich w okresie wiosenno-jesiennym odbywają się w Oborach, a rocznie na boiskach KS-u Konstancin odbywa się blisko 1 000 sesji treningowych wszystkich zespołów klubu.