Stroje

Stroje KS Konstancin

W sezonie 2015/2016 drużyna KS Konstancin występuje w nowych niebiesko-żółtych strojach, które są kolorystycznym odzwierciedleniem herbu klubu. 

W poprzednich latach zawodnicy KS Konstancin wychodzili na mecze w jednolitych żółtych bądź błękitno-białych strojach, które teraz służą drużynie jako komplety rezerwowe.

Przeważający w strojach kolor niebieski symbolizuje przyjaźń, lojalność i sukces. Jest to kolor osób inteligentnych i twórczych, którzy chcą po sobie coś zostawić lub zapisać się w pamięci innych. Dopełniający  kostiumy kolor żółty przywodzi na myśl radość i optymizm, ale także mądrość, ponieważ żółty jest symbolem oświecenia.

Kolorystyka strojów nawiązuje również do barw klubowych RKS-u Mirków i Skry Obory, z których połączenia powstał Klub Sportowy Konstancin. RKS Mirków występował podczas meczów domowych w jednolitym niebieskim kolorze, bądź w strojach czarnych. Trzecim kompletem RKS-u było połączenie grantowo-białych koszulek z czarnymi spodenkami. Dominującym barwą w kostiumach Skry był żółty, który był łączony zazwyczaj z kolorem niebieskim. Dodatkowe komplety strojów tej drużyny były w kolorystyce biało-czerwonej lub w całości fioletowe.

Nowy komplet podstawowych strojów pierwszej drużyny od sezonu 2015/2016 posiada także logo Brilum24 – markę głównego sponsora KS-u Konstancin. Do tej pory sponsorzy nie reklamowali się na strojach pierwszej drużyny klubu – oczywiście w przeciwieństwie do kostiumów RKS-u Mirków i Skry Obory, na których to w trakcie całej historii widniało wiele firm.

Grupy młodzieżowe KS-u Konstancin występują podczas zawodów sportowych w kostiumach jednakowych jak pierwsza drużyna klubu. Większość zespołów juniorskich używa jednak jak na razie tylko komplety błękitno-białe i jednolite żółte.