Młody bramkarz po roku gry w Konstancinie będzie grał ligę wyżej.

18-letni Wojciech Krysiak został zawodnikiem Klubu Sportowego Konstancin w zeszłym sezonie. Wcześniej reprezentował barwy takich drużyn jak: ZWAR Międzylesie, Znicz Pruszków oraz Polonia Warszawa. Młody bramkarz w minionych rozgrywkach pokazał ogromne umiejętności.

– Początek sezonu w wykonaniu Wojtka nie był najlepszy, popełniał błędy, zderzył się z seniorską piłką, ale z biegiem czasu nabrał doświadczenia. Bardzo mocno pracowaliśmy nad tym, aby się rozwijał i runda wiosenna to było jego pół roku. Grał znacznie lepiej, był pewny siebie i mimo kilku błędów udowodnił, że ma ogromny talent. Rok temu na spotkaniu ze mną nie był do końca przekonany co do mojej wizji, nie był przekonany, że go odbuduję, wróci do formy i wypromuje się u nas. Było to do przewidzenia – mówi trener Klubu Sportowego Konstancin Michał Madeński.

Świetną postawą na boiskach ligi okręgowej Krysiak zapracował sobie na transfer do IV-ligowego Dolcanu Ząbki (obecnie MKS Ząbkovia Ząbki). Zespół Michała Pulkowskiego zajął w zeszłym sezonie 4 miejsce w ligowej tabeli.

– Czy dobry kierunek? Ciężko powiedzieć, na pewno to duże wyzwanie, ponieważ Wojtek jest w wieku, w którym musi grać od deski do deski. Trening to jedno, a rytm meczowy to drugie. Jeśli ma być trzecim bramkarzem, to uważam, że to nie jest najlepszy kierunek, ale jeśli ma bronić to dokonał świetnego wyboru. Idzie ligę wyżej po roku gry u nas – dodaje Madeński – Jestem dumny z Wojtka, ponieważ rok temu, gdy do nas przychodził, był chłopakiem, który znalazł się na zakręcie piłkarskim, miał fatalny rok w poprzednim klubie, ale widać, że KS Konstancin to świetne miejsce do rozwoju, aby zrobić krok do przodu i iść wyżej.

Wojtkowi serdecznie dziękujemy za wszystko, co zrobił dla naszego klubu i życzymy mu samych sukcesów!