2. miejsce w Memoriale Kazubka

W sobotę, 25 stycznia br. w hali GOSiR w Piasecznie odbył się XII Memoriał im. Walentego Kazubka – organizowany przez Jedność Żabieniec. Klub Sportowy Konstancin po emocjonującym meczu finałowym i serii rzutów karnych przegrał z Perłą Złotokłos, kończąc cały turniej na drugim miejscu podium. 

Memoriał Kazubka zawodnicy dowodzeni przez Macieja Wesołowskiego zaczynali do spotkania z Laurą Chylice. Mecz był bardzo wyrównany i tylko bramka samobójcza po jednym z rzutów wolnych spowodowała, że to właśnie KS Konstancin odniósł zwycięstwo. W kolejnych meczach grupowych odnieśliśmy kolejne trzy wygrane, przegrywając tylko raz z Koroną Górą Kalwarią. W spotkaniu półfinałowym nasz zespół okazał się być lepszy od niżej notowanego przeciwnika z Piaseczna. Po bramkach Rafała Prażucha, Krzyśka Bogackiego i Damiana Oleksiaka wygraliśmy z UMKS-em 3:1. Finał okazał się być dla KS-u bardzo nieszczęśliwy, bo mimo że byliśmy piłkarsko od Perły Złotokłos zdecydowanie lepsi, a w całym meczu przeważaliśmy, to nie potrafiliśmy przez 12 minut tego udokumentować. Mecz skończył się wynikiem 0:0, a o zwycięzcy decydowały rzuty karne, które 3:2 wygrała Perła Złotokłos.

 – KS Konstancin bez wątpienia grało najlepszą piłkę halową. Ja się zdziwię, jeżeli KS Konstancin nie awansuje do IV ligi. W tym zespole jest wielki potencjał – powiedział po turnieju dla PSNews Jarosław Ludwiniak, trener UMKS-u Piaseczno.

W turnieju wzięła udział również druga drużyna naszego klubu, której przoduje trener Mariusz Szewczyk. Niestety mimo dobrego początku i zwycięstwie po bramkach Mateusza Kanabusa i Rafała Kowalczyka w ostatnich sekundach meczu z Nadstalem Krzaki Czaplinkowskie, KS II Konstancin zajął przedostatnie 11. miejsce. W momencie prowadzenia 2:0 przez drugą drużynę w spotkaniu z UMKS-em Piaseczno wydawało się, że całkiem realne i bliskie jest wyjście z grupy. Mecz z Piasecznem zakończył się jednak wynikiem 2:3, a Mariuszowi Szewczykowi i jego drużynie pozostało obejść się smakiem.

Wszyscy w naszym klubie są zadowoleni z naszej gry podczas turnieju, ponieważ momentami naprawdę była bardzo efektowna. Memoriał Kazubka po raz kolejny okazał się dobrą zabawą i świetnie spędzonym czasem wolnym na integracji lokalnych środowisk piłkarskich. Cieszę się, że zawodnicy w każdym meczu walczyli o zwycięstwo, mimo że była to dla nas przede wszystkim odskocznia – skomentował Memoriał trener KS-u Konstancin, Maciej Wesołowski.

Królem strzelców dwunastej edycji Memoriału Kazubka z 9 trafieniami na koncie został nasz napastnik – Rafał Prażuch. Najlepszym zawodnikiem uznany został Adam Piotrowski z Perły Złotokłos, a bramkarzem turnieju Paweł Reszka (Perła Złotokłos).

[ezcol_1half]Grupa A:

KS II Konstancin – Nadstal Krzaki Cz. 2:1

Perła Złotokłos – KS II Konstancin 2:0

KS II Konstancin – Walka Kosów 1:3

UMKS Piaseczno – KS II Konstancin 3:2

Sparta Jazgarzew – KS II Konstancin 5:0

Półfinał:

UMKS Piaseczno – KS Konstancin 1:3

[/ezcol_1half] [ezcol_1half_end]Grupa B:

 KS Konstancin – Laura Chylice 1:0

Jedność Żabieniec – KS Konstancin 0:2

Jeziorka Prażmów – KS Konstancin 1:6

Korona G. Kalwaria – KS Konstancin 2:1

KS Konstancin – Orzeł Baniocha 6:0

Finał:

Perła Złotokłos – KS Konstancin 0:0, k. 3:2[/ezcol_1half_end]

KS Konstancin wystąpił w Memoriale Kazubka w następującym składzie: Sebastian Zgódka, Aleksander Mikus, Damian Oleksiak, Marcin Oleksiak, Piotr Bogacki, Krzysztof Bogacki, Mikołaj Rybaczuk, Michał Sodel, Piotr Barcikowski, Tomasz Doliński, Mariusz Rosa, Adrian Szewczyk i Rafał Prażuch.

W barwach KS II Konstancin wystąpili natomiast: Marcin Rosłonek, Dominik Klimek, Paweł Wojciechowski, Mateusz Kanabus, Rafał Kowalczyk, Hubert Skrzypek, Kamil Baran, Tomasz Trzewik, Mateusz Welenc i Piotr Kazubski.

-> Galeria zdjęć PS News z Memoriału Kazubka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *