Amur pokonany

Młodzi zawodnicy z rocznika 2004 wygrali w sobotę na własnym boisku z Amurem Wilga 2:0. Podopieczni trenera Sebastiana Zgódki przeważali przez całe spotkanie.

Piękna, słoneczna pogoda i rześkie powietrze sprzyjały grze w piłkę. Nasi 12-latkowie od samego początku nacierali na bramkę przeciwnika. W 10 minucie po dośrodkowaniu Jana Kwiatkowskiego uderzał Bartosz Traczyk i piłka wyszła na rzut rożny. Gra głównie toczyła się w okolicach pola karnego Amura, ale brakowało nieco dokładności. W 25 minucie KS objął prowadzenie. Po strzale Mateusza Kinela piłka odbiła się od jednego z zawodników gości i zaskoczyła bramkarza, który musiał wyciągnąć ją z siatki. 3 minuty później drugą bramkę mógł dołożyć Kwiatkowski, który popisał się indywidualną akcją. Pierwsza część spotkania zdecydowanie powinna zakończyć się wyższym wynikiem.

Drugą odsłonę meczu KS zaczął od mocnego uderzenia. Z rzutu wolnego idealnie przymierzył Kacper Gącikowski, bramkarz odbił piłkę, a dobitka została zablokowana przez piłkarzy Amura. Minutę później strzał Franka Ambrozika przeleciał kilka centymetrów obok bramki. Młodzi zawodnicy nie odstawiali nogi i gra momentami była bardzo ostra, aczkolwiek sędzia wzorowo prowadził zawody i panował nad sytuacją. W 39 minucie Ambrozik zagrał do Traczyka, który pięknym strzałem podwyższył prowadzenie. Kwadrans przed końcem meczu płaski strzał oddał Gącikowski i znów zabrakło milimetrów. Ostatnie słowo również należało do Gącikowskiego – stoper KS-u pięknie wkręcił z rzutu wolnego, a golkiper Wilgi jakimś cudem zdołał obronić jego uderzenie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:0.

Piłkarze z rocznika 2004 zdominowali starcie z niżej notowanym rywalem. Piłkarze Amura głównie „murowali” bramkę i ani razu nie stworzyli zagrożenia pod polem karnym zawodników z Konstancina. Cały mecz świetnie rozgrywali piłkę środkowi obrońcy – Gącikowski i Traczyk, ale na słowa uznania zasłużyła cała drużyna.