Derby dla Konstancina

Nasi zawodnicy pokazali charakter i zdobyli pierwsze trzy punkty w rundzie wiosennej.

W zeszłą sobotę piłkarze trenera Tomasza Citkowicza podejmowali na własnym stadionie lokalnego rywala Spartę Jazgarzew. Obie drużyny zanotowały niezbyt dobry start w tej rundzie – zarówno Sparta, jak i KS zaliczyli w tym sezonie po 2 porażki i 1 remis. Na szczęście po tym spotkaniu to Konstancin poprawił swój bilans wiosną.

Pierwsza połowa była rozgrywana w szybkim tempie. Po kwadransie gry ciekawą akcję wyprowadził Marcin Bawolik, którego uderzenie dobijał Emil Wrażeń, ale nie udało się wyjść na prowadzenie. Bramkarze mieli naprawdę dużo pracy. Cezary Osuch momentami imponował swoimi interwencjami, podobnie jak i Przemysław Ryczko, który po jednej groźnej sytuacji KS-u został trafiony piłką w twarz i musiał opuścić murawę. W końcówce Sparta była blisko strzelenia bramki, ale w starciu z Konradem Rudnickim górą był Osuch. Ostatecznie pierwsze 45 minut zakończyło się bezbramkowym wynikiem.

W drugiej odsłonie Klub Sportowy Konstancin dopiął swego. Wejście smoka zaliczył Damian Szulc, który po zaledwie 2 minutach przebywania na boisku wykorzystał zagranie Emila Wrażenia i wpisał się na listę strzelców. Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry wygraną przypieczętował kolejny zmiennik Marcin Majewski, któremu również asystował Wrażeń.

Derby powiatu piaseczyńskiego dla Konstancina-Jeziorny. Dzięki temu zwycięstwu nasza drużyna posiada obecnie tyle samo punktów, co 14. Grom Warszawa. Następna okazja do zdobycia trzech oczek już w sobotę – o godzinie 11:00 nasi piłkarze zmierzą się ze znajdującym się jedno miejsce wyżej w tabeli LKS-em Promna.