Dzień Dziecka z KS Konstancin

Grill, wspólne granie w piłkę i w futbol amerykański, a na deser starcie z Polonią Warszawa – w ostatnią niedzielę dzieci nie mogły narzekać na brak atrakcji na naszym stadionie.

W niedzielę, 5 czerwca na obiekcie w Oborach KS Konstancin z okazji Dnia Dziecka przygotował mnóstwo niespodzianek dla najmłodszych. Piękna pogoda sprzyjała aktywnej zabawie na świeżym powietrzu.

Rodzice mieli okazję pokopać trochę w piłkę ze swoimi pociechami na specjalnie przygotowanych do tego boiskach, a ponadto pokibicować zespołowi U-8, który mierzył się z innymi drużynami w ramach „Zmagań Skrzatów”. Dzięki drużynie Wombatów Warszawa dzieci mogły spróbować swoich sił w futbolu amerykańskim w wersji flagowej. Temu wszystkiemu towarzyszyły liczne konkursy i zabawy. Największym wydarzeniem dnia był zaś sparing pierwszej drużyny KS Konstancin z młodzieżowym zespołem Polonii Warszawa z Centralnej Ligi Juniorów.

Od początku pierwszej połowy przeważał KS Konstancin. W 16 minucie idealnego dośrodkowania Dawida Brewczyńskiego nie wykorzystał Filip Pakuła. Minutę później Brewczyński już nie podawał, ale postanowił samemu zakończyć akcję i pięknym podkręconym strzałem w róg bramki pokonał bramkarza Polonii. Mimo że był to tylko mecz towarzyski, na boisku widać było bardzo dużo zaangażowania i walki. Po pół godzinie gry zawodnicy „Czarnych Koszul” strzelili gola, który nie został uznany z powodu spalonego. 5 minut przed końcem pierwszej odsłony Michał Dobkowski świetnie wrzucił piłkę na głowę Rafała Dębskiego, ale ten trafił w golkipera rywali. Chwilę później z bliskiej odległości bramkę zdobył Paweł Nawrocki. Na przerwę KS schodził z wynikiem 2:0.

W drugiej części meczu obudzili się zawodnicy Polonii. W 62 minucie jeden z piłkarzy rywali wybiegł z boku boiska i uderzył, nie pozostawiając żadnych szans rezerwowemu bramkarzowi KS-u Janowi Rucińskiemu. Kwadrans potem przeciwnicy znów mieli dogodną szansę, a po ich strzale piłka odbiła się od słupka. Przez większość czasu to goście atakowali. W ostatnich minutach drugiej połowy Ruciński nie miał ani chwili spokoju, ale ostatecznie udało mu się odeprzeć napór przeciwnika. KS Konstancin pokonał młodzieżowy zespół Polonii Warszawa 2:1.

Dzień Dziecka na stadionie w Oborach niewątpliwie trzeba zaliczyć do udanych. Było wiele atrakcji, mnóstwo zabawy, a także bardzo ciekawy sparing seniorów. Nie możemy doczekać się kolejnej imprezy w przyszłym roku!