Grunt to zaangażowanie

Zawodnicy z rocznika 2001 ciężko pracują, by w niedługim czasie otrzymać szansę udziału w treningach ekipy seniorów.

Za nami dwie kolejki II ligi okręgowej juniorów młodszych, w której swoje mecze rozgrywają podopieczni trenera Mariusza Szewczyka. W roczniku 2001 znajduje się wielu utalentowanych zawodników, którzy ponadto wykazują się dużą determinacją i chęcią do ciężkiej pracy.

W pierwszym spotkaniu Klub Sportowy Konstancin podejmował na wyjeździe Józefovię II Józefów. Nasi gracze byli zdecydowanie lepsi od przeciwników, jednakże zmarnowali wiele dogodnych sytuacji i tak naprawdę mecz mógł się potoczyć różnie. Na szczęście przy stanie 2:2, w końcowych minutach, udało się zdobyć trzeciego gola i inauguracja ostatecznie zakończyła się wygraną.

Tydzień później rocznik 2001 mierzył się na własnym stadionie z jednym z lokalnych rywali – Spartą Jazgarzew. Pierwsza odsłona meczu należała do KS-u Konstancin. Już na początku starcia mocne dośrodkowanie Kacpra Ciesielskiego przeciął jeden z obrońców Sparty i piłka wpadła do siatki gości. Sparta oddała tylko dwa strzały, my zaś mogliśmy strzelić kolejne gole – dogodne sytuacje mieli Kamil Bieńko i Patryk Szeligowski. Wiele prób zza pola karnego minimalnie mijało słupek bramki przeciwnika. W drugiej połowie również nie brakowało groźnych akcji ze strony piłkarzy Mariusza Szewczyka. Niestety, jak mawia klasyk, „niewykorzystane sytuacje się mszczą” i tak też było tym razem. Po godzinie gry Sparta Jazgarzew wykorzystała błędy w ustawieniu naszych obrońców i zdobyła dwie bramki w przeciągu 5 minut. Kolejny gol padł po stałym fragmencie, a w ostatnich minutach Sparta podwyższyła wynik na 1:4. W zespole z Konstancina-Jeziorny najlepiej wypadli Kacper Ciesielski oraz Michał Kazubski. Wykańczanie akcji do poprawki, ale z pewnością duże powody do optymizmu daje liczba sytuacji, które stworzyli sobie nasi piłkarze.

Obecnie KS zajmuje 4. miejsce w tabeli. W drużynie panuje bardzo dobra atmosfera, widać ogromne zaangażowanie.

– Na tę chwilę uważam, że jest bardzo fajna drużyna, w której chłopaki bardzo dobrze się rozumieją i robią super atmosferę. Co do treningów, będziemy przede wszystkim pracować nad techniką indywidualną, ale także nad taktyką, bo te aspekty ciągle trzeba doskonalić, aby każdy podnosił swoje umiejętności – mówi nam trener rocznika 2001 Mariusz Szewczyk.

– Mam nadzieję, że paru chłopców w niedługim czasie powoli zacznie trenować z drużyną seniorów, aby zbierać cenne doświadczenie. Staram się, aby każdy z chłopaków postawił sobie taki cel i o niego walczył. Na razie jednak przed nami wiele ciężkiej pracy na treningach, ale widzę w chłopakach bardzo duże zaangażowanie – dodaje były szkoleniowiec pierwszego zespołu Klubu Sportowego Konstancin.

Najbliższy mecz odbędzie się 22 kwietnia, kiedy to KS Konstancin zagra na wyjeździe z Mazurem Karczew.