Lider zatrzymany

Mimo że KS Konstancin nie ma już szans na awans, w meczu z liderem IV Ligi Victorią Sulejówek nasi piłkarze walczyli do końca.

Starcie z Victorią Sulejówek przyciągnęło bardzo wielu kibiców, którzy zdecydowanie nie mogli narzekać na to, że postanowili spędzić wieczór z IV Ligą, a nie Euro 2016.

Już w 17 minucie mogliśmy poczuć klimat wielkiej piłki. Filip Pakuła bardzo szybko wykonał rzut wolny i podał do Tomasza Dolińskiego, który idealnie przymierzył w samo okienko bramki. Takich goli nie widuje się zbyt często – po prostu „malina”. Kilka minut później po dograniu Michała Dobkowskiego znowu uderzał Doliński, ale tym razem bramkarz gości zdołał odbić jego strzał. Radość zawodników KS-u nie trwała zbyt długo, gdyż w 29 minucie bramkę głową z bliska zdobył Wojciech Gorczyca. Chwilę potem KS znów mógł wyjść na prowadzenie. Dawid Brewczyński zagrał do Michała Sodela, niestety jego uderzenie wybronił Pasturczyk. Mimo niewykorzystanej sytuacji podopieczni Mariusza Szewczyka i tak schodzili na przerwę z wynikiem 2:1 – w końcówce pierwszej odsłony meczu po dośrodkowaniu Dobkowskiego piłkę do siatki wbił Rafał Wiśniowski.

W drugiej części spotkania również działo się wiele. Już w 48 minucie meczu sędzia odgwizdał karny na Samuelsonie Odunce, który wychodził na czystą pozycję. Karnego pewnie wykorzystał Wojciech Wocial. Strata bramki nie zniechęciła zawodników Konstancina, którzy dalej walczyli o trzy punkty. Swoich szans próbowali Doliński i Wiśniowski. Dziesięć minut przed końcem gry to Victoria ruszyła do ataku, jednakże ich uderzenia były blokowane przez naszych zawodników. W 82 minucie Odunka trafił w słupek. Końcówka należała do Cezarego Osucha, który w kilku sytuacjach uchronił KS przed utratą bramki.

Bardzo wyrównany mecz w Oborach zakończył się zasłużonym remisem 2:2. 18 czerwca odbędzie się ostatnie spotkanie w tym sezonie – KS Konstancin podejmie na wyjeździe UKS Łady.