Maciek Wesołowski na dłużej

Dnia 1 grudnia 2013 roku Zarząd Klubu Sportowego Konstancin postanowił, że Maciej Wesołowski pozostanie trenerem pierwszej drużyny co najmniej do końca sezonu. 

Wesołowski pełnił funkcję trenera tymczasowego pierwszej drużyny od 21 października do 19 listopada bieżącego roku, po tym jak zwolniony został trener Bartosz Kobza. W ostatnich czterech kolejkach Ligi Okręgowej zdołał zdobyć 8 punktów, dwukrotnie tracąc punkty w ostatnich minutach meczów przy prowadzeniu 3:1. Bilans bramek w meczach pod wodzą Maćka Wesołowskiego to 12-7.

Zdecydowanie najlepszym spotkaniem trenera Wesołowskiego był ostatni, przełożony z rundy wiosennej, mecz z Perłą Złotokłos. Mimo problemów kadrowych spowodowanych licznymi kontuzjami – Piotr Bogacki, Adrian Szewczyk, Mariusz Rosa, Cezary Osuch, Mateusz Kanabus – KS Konstancin zwyciężył 3:0 na własnym boisku z jednym z rywali do awansu po klasycznym hat-tricku Patryka Kościanka.

„Cieszę się, że Zarządu KS-u Konstancin obdarzył mnie tak dużym zaufaniem i powierzył wizytówkę klubu w moje ręce. Postaram się zrobić wszystko, aby nie zawieść wszystkich, którzy we mnie wierzą” – powiedział Maciej Wesołowski, trener pierwszej drużyny KS-u.

Drugą drużynę po trenerze Wesołowskim przejmie Mariusz Szewczyk, który do tej pory pracował z rocznikami 2001/2002 i 2007/2008 w KS-ie Konstancin. Będzie to debiut dla Szewczyka w roli szkoleniowca seniorów, który ma dopiero 25 lat.

„Chcieliśmy, aby decyzje odnośnie trenerów nie były doraźne na pół roku czy rok, a taką decyzją jest przyjmowanie trenerów o wątpliwej reputacji z zewnątrz, którzy przychodzą tylko wydoić klub z pieniędzy. Jeżeli ktoś na poziomie okręgówki robić coś wyłącznie dla pieniędzy, to nie jest to na pewno normalne. My poszliśmy w odwrotnym kierunku. Wolimy dać szansę młodym, zdolnym, trochę mniej doświadczonym trenerom, którzy przede wszystkim chcą coś zrobić i osiągnąć. Miejmy nadzieję, że to dobry kurs” – komentuje wybór trenera pierwszej drużyny KS Konstancin prezes klubu, Łukasz Kamiński.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *