Porażka na inaugurację

W końcowych minutach meczu nasz zespół uległ Gromowi Warszawa 1:2.

Spotkaniem z Gromem Warszawa w Konstancinie-Jeziornie zawodnicy trenera Tomasza Citkowicza rozpoczęli rundę wiosenną obecnego sezonu IV ligi. W składzie KS-u zadebiutowało w tym meczu łącznie czterech nowych zawodników: Krzysztof Mazek, Marcin Bawolik, Filip Pakuła oraz Jurij Martynowicz. Mimo dobrej postawy piłkarzy kibice opuszczali bramy stadionu w słabych humorach.

Od początku widać było przewagę naszych zawodników. Pokonać przeciwników z daleka próbował między innymi Filip Pakuła, ale jego kąśliwy strzał wyłapał golkiper gości. Po 25 minutach gry świetną akcję przeprowadził Mateusz Jaroszewski, który wykazał się doskonałym dryblingiem oraz prowadzeniem piłki i bez najmniejszych problemów trafił do siatki Gromu. Parę minut później doskonałą szansę miał napastnik Marcin Bawolik, lecz po jego główce piłka minęła bramkę. Zarówno Jaroszewski, jak i Bawolik próbowali podwyższyć wynik później. Przy uderzeniach obu zawodników do szczęścia zabrakło naprawdę niewiele.

Drugą odsłonę meczu KS mógł zacząć od dołożenia kolejnego gola, jednakże z rajdu Adriana Wierciocha ostatecznie nic nie wynikło. W 55 minucie Jaroszewski wyłożył futbolówkę Bawolikowi, który nie zdołał jednak pokonać bramkarza gości. Chwilę później z boku boiska strzelał znów Jaroszewski. Przewaga KS-u była aż nadto widoczna, niestety w ostatnich 10 minutach spotkania piłkarze Citkowicza z Cezarym Osuchem na czele się pogubili. Po rzucie wolnym golkiper KS-u popełnił błąd, z którego skrzętnie skorzystał Radosław Wojciechowski. Ponowne prowadzenie mógł dać Adrian Wiercioch, który jednak nie wykorzystał „setki”. Na tym nie zakończyły się emocje. W 83 minucie ponownie nie popisał się Osuch i z bramki na 2:1 cieszył się Dominik Dukalski.

Mimo wyniku nie ulega wątpliwości, że to KS powinien był wygrać ten mecz. Miejmy nadzieję, że w następnym spotkaniu nie tylko gra będzie zadowalająca, ale i końcowy rezultat na tablicy świetlnej.