Porażka w derbach

Nasi zawodnicy nie dali sobie rady w spotkaniu przeciwko drużynie MKS Piaseczno.

W sobotę o godzinie 11:00 na boisku w Oborach KS Konstancin podejmował lokalnego rywala MKS Piaseczno. Oba zespoły przystępowały do tego meczu z ogromną determinacją i mimo beznadziejnej pogody kibice, którzy postanowili przyjść tego dnia na stadion, mogli przygotowywać się na prawdziwe show. Niestety, spotkanie okazało się być dosyć jednostronnym widowiskiem…

Od pierwszego gwizdka sędziego Piaseczno stwarzało groźne sytuacje. W 4 minucie bramkę zdobył Paweł Bylak, arbiter jednak podniósł w tej sytuacji chorągiewkę. Chwilę później z daleka uderzał Rafał Wiśniowski i do szczęścia zabrakło naprawdę niewiele. Następnie ciekawym zagraniem popisał się Michał Sodel, który wziął jednego z zawodników MKS-u „na zamach” i oddał strzał, aczkolwiek piłka przeleciała obok bramki. Po 20 minutach gry mieliśmy nie lada kontrowersję – bramkarz Piaseczna sfaulował w polu karnym jednego z naszych zawodników, ale sędzia nie reagował i skończyło się tylko rzutem rożnym. W 37 minucie MKS wyszedł na prowadzenie za sprawą gola Pawła Bylaka po dalekim wyrzucie z autu. Chwilę później było już 2:0 dla gości – ponownie do siatki strzelił Bylak. Na przerwę schodziliśmy z dwiema straconymi bramkami.

W drugiej części gra nie wyglądała lepiej. W 57 minucie bardzo ładnym lobem po kontrataku popisał się Łukasz Krupnik, Cezary Osuch nie miał w tej sytuacji żadnych szans. KS próbował wyrównać. Dobrą akcję miał Wiśniowski, ale jego uderzenie zostało zablokowane przez jednego z piłkarzy Piaseczna. Kwadrans przed końcem meczu bramkę mógł zdobyć były zawodnik naszego klubu Adrian Szewczyk, Osuch stanął jednak na wysokości zadania i obronił jego strzał. 78 minutę nie najlepiej wspominać będzie Emil Wrażeń, który w końcówce nie wykorzystał dogodnej sytuacji, znajdując się w polu karnym MKS-u. Derby zakończyły się porażką 3:0. KS Konstancin kończył ten mecz w 11, ale… z jedną czerwoną kartką, którą otrzymał za niesportowe zachowanie przebywający na ławce rezerwowych Damian Oleksiak.

Podopieczni trenera Jarosława Otłowskiego zajmują obecnie 14. pozycję w ligowej tabeli.