Transferowa ofensywa w Konstancinie

Działacze walczącego o awans do trzeciej ligi lidera grupy południowej IV ligi nie przespali przerwy zimowej. Do zespołu KS-u Konstancin dołączyło, jak dotąd, trzech nowych zawodników, którzy powinni być istotnym wzmocnieniem składu.

Pierwszym zimowym wzmocnieniem KS-u Konstancin jest Rafał Wiśniowski, który przeniósł się do Konstancina-Jeziorny na zasadzie transferu definitywnego z Dolcanu Ząbki. To ofensywny pomocnik, wychowanek Agrykoli Warszawa, który ostatni rok spędził na wypożyczeniu w Starcie Otwock, gdzie rozegrał 31 spotkań i zdobył dwie bramki. Ponadto ma na koncie 10 występów w pierwszym zespole Dolcanu Ząbki na poziomie pierwszej ligi.

Nowym napastnikiem KS-u został Mateusz Zawiska, który przez ostatnie pół roku występował w drużynie Finishparkietu Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie. Zawiska w latach 2011-2015 reprezentował barwy Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, w którym zagrał w 76 meczach na poziomie drugiej ligi, strzelając 12 bramek. 23-letni wychowanek Watry Mrozy miał także krótkie epizody w Pogoni Grodzisk Mazowiecki oraz GLKS-ie Nadarzyn.

Kolejnym zawodnikiem jest niespełna 18-letni Filip Pakuła, który występował do tej pory w mazowieckiej Ekstralidze Juniorów w zespole Białych Orłów Warszawa. Pakuła gra na pozycji bocznego pomocnika i do 2011 roku był zawodnikiem Zwaru Międzylesie.

– To są zawodnicy, którzy czysto teoretycznie powinni na poziomie czwartej ligi zdecydowanie się wyróżniać – mówi Łukasz Kamiński, prezes KS-u Konstancin. – Czy będą grać w pierwszej jedenastce, to się okaże w pierwszych meczach. Piłkarsko są to zawodnicy bardzo dobrzy, ale w naszej drużynie panuje zdrowa rywalizacja i każdy zawodnik musi wywalczyć sobie miejsce na boisku, zwłaszcza, że mamy zgrany zespół. To, że ktoś przychodzi do nas z wyższej ligi, nie oznacza, że ma automatycznie miejsce w pierwszym składzie. Te trzeba sobie wywalczyć na treningach i na boisku, bo nikt z pewnością nie odda go za darmo.

Dobrą okazją do przyjrzenia się nowym zawodnikom będzie zapewne sparing, który KS rozegra z MKS-em Piaseczno w najbliższą środę, 24 lutego. Początek meczu na boisku w Piasecznie o godzinie 18.30.

Źródło: Kurier Południowy / Autor: Grzegorz Tylec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *