Transferowy hat-trick

Przed startem sezonu 2016/2017 IV ligi do klubu dołączyło trzech nowych zawodników.

W ostatnich dniach zespół trenera Mariusza Szewczyka wzmocniło dwóch obrońców – doświadczony 28-letni Piotr Obierak oraz 18-letni Przemysław Iwański. Z drużyną trenuje również występujący na pozycji pomocnika 20-latek Mateusz Jaroszewski.

Piotr Obierak swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w juniorach MKS-u Czarni Połaniec. W sezonie 2006/2007 przeniósł się do Hutnika Kraków, w którym występował do wiosny 2009, kiedy to wrócił do klubu, w którym się wychował. W barwach ekipy z Połańca w III lidze w ubiegłym sezonie 26 razy wyszedł w pierwszej jedenastce na boisko i zdobył 6 bramek. Gola udało mu się strzelić między innymi w starciu z rezerwami Cracovii Kraków.

– Piotrek jest uniwersalnym zawodnikiem i może grać na kilku pozycjach, ma również duże doświadczenie, i ogranie na różnych poziomach ligowych – powiedział nam Mariusz Szewczyk.

Przemysław Iwański zaś przyszedł do KS-u z UKS SMS Łódź.
– O Przemku poinformował mnie nasz kierownik drużyny, że warto by było zaprosić go na treningi i przyjrzeć się jego grze. Jest młodym zawodnikiem, który będzie dopiero zaczynał grę w seniorach. Ma bardzo dobre warunki fizyczne. Mam nadzieję, że bardzo szybko nabierze pewności siebie na boisku i pokaże swoje duże umiejętności – dodał szkoleniowiec KS-u Konstancin.

Sam zainteresowany nie ukrywa, że pragnie szybko zaistnieć w seniorskiej piłce.
– W SMS-ie Łódź grałem w Centralnej Lidze Juniorów. Przyszedłem do KS-u Konstancin, bo chcę nabrać już doświadczenia gry w seniorce. Chcę jak najszybciej wybić się wyżej. Mam nadzieję, że awansujemy. Jeśli nie, to sam muszę walczyć o swoją przyszłość, może nawet w innym klubie – mówi nam Przemysław Iwański, który z powodu kontuzji nie grał w piłkę przez pół roku, co było również powodem jego odejścia z Łodzi.
– Gdy powoli wracałem do treningów, byłem już traktowany nijak – kontynuuje Iwański.

Ostatnim z nowo pozyskanych graczy jest były zawodnik Polonii Warszawa Mateusz Jaroszewski. Wychowanek Białołęki Warszawa w barwach seniorskiej drużyny „Czarnych Koszul” w zeszłym sezonie na boiskach III Ligi pojawił się osiem razy.

– Młody, szybki z ambicjami i prywatnymi marzeniami o grze w jak najlepszym klubie na jak najwyższym szczeblu. Ambitny, pracowity, lubię mieć piłkę przy nodze, lubię rozdawać karty – „reżyser gry”. Przyszedłem tutaj, żeby grać o awans do trzeciej ligi – mówi o sobie Mateusz Jaroszewski.

Gorąco wierzymy w to, że wszyscy nowi zawodnicy pomogą klubowi w awansie do wyższej klasy rozgrywkowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *