Zmiana trenera pierwszego zespołu

Mariusza Szewczyka zastąpi na stanowisku szkoleniowca pierwszej drużyny duet Jarosław Otłowski – Marek Kiepuszewski.

W poniedziałek z funkcją trenera pierwszego zespołu pożegnał się Mariusz Szewczyk. 28-letni szkoleniowiec w Klubie Sportowym Konstancin przeszedł przez wszystkie szczeble pracy trenerskiej – prowadził zespoły młodzieżowe, następnie drużynę rezerw, by ostatecznie otrzymać możliwość objęcia pierwszego zespołu. W sezonie 2014/2015 prowadzony przez niego KS Konstancin zajął 6. miejsce w mazowieckiej IV lidze, będąc ligowym beniaminkiem. Sezon później walczący pod jego wodzą o awans zespół uplasował się na trzeciej pozycji w tabeli, zdobywając 70 punktów. Do końcowego sukcesu, jakim byłyby baraże do III ligi, zabrakło naprawdę niewiele. Ogółem za kadencji Mariusza Szewczyka w 51 spotkaniach klub zdobył imponującą liczbę 104 punktów.

Chciałbym podziękować wszystkim kibicom, którzy przychodzili na mecze i wspierali drużynę – powiedział nam były już trener seniorów, który jak na razie zostanie w klubie i będzie dalej szkolił dzieci.

Do 1 stycznia tymczasowymi trenerami drużyny będą Jarosław Otłowski (pierwszy trener) oraz Marek Kiepuszewski (drugi trener).

Ogromna przyjemność, jak i ciekawość towarzyszyła przyjęciu propozycji pracy w takim klubie jak KS. Widać, że jest to klub, gdzie młodzi ludzie chcą zbudować coś z pasji i ciężką pracą. Obrali odpowiednie tory, dlatego zdecydowałem się pomóc, gdyż kierunek, w którym podąża klub i jego władze, jest oparty o solidny plan – powiedział Jarosław Otłowski.

Nigdy nie jest łatwo przejąć zespół w trakcie trwania ligi i dodatkowo wprowadzić swoją filozofię gry, jednak nie boimy się wyzwań wraz ze sztabem szkoleniowym, tym bardziej w klubie, gdzie chce się stawiać na młodzież, która jest tak ambitna. Widać, że jest spora liczba chłopaków z aspiracjami, dlatego o motywację nie będzie trudno. Naszym zadaniem jest teraz odpowiednio dobrać bodźce wolicjonalne oraz na nowo rozpalić w chłopkach chęć wygrywania. Potencjał sportowy jest, teraz tylko krok po kroku będziemy pracować, aby zespół powrócił na odpowiednią ścieżkę rozwoju w kierunku III ligi. Czy w tym sezonie, czas pokaże, na pewno chcemy utrzymać kontakt z czołówką, co jest bardzo istotne w powiększonej IV lidze – dodał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *