• Dołącz już dziś!
  • Klub Sportowy Konstancin
Live
  1. Poznaliśmy rywali
  2. Zajęcia wakacyjne
  3. Zmiana w zarządzie klubu
  4. Nabór do seniorów
  5. Dziękujemy za wszystko

Obecne logo klubu funkcjonuje od momentu zawiązania się organizacji pod nazwą Klub Sportowy Konstancin, co miało miejsce latem 2013 roku na skutek połączenia dwóch stowarzyszeń piłkarskich z Konstancina-Jeziorny – RKS-u Mirków i Skry Obory.

Herb składa się z tarczy oraz elementów graficznych ułożonych w ściśle określonych proporcjach, które nawiązujący do herbu Konstancina-Jeziorny. Symbolem klubu – jak również miasta, jest dąb, który oznacza siłę fizyczną i moralnąodwagęhonor oraz wytrzymałość. Dąb u wielu ludów indoeuropejskich to święte drzewo burzy i grzmotu, siły oraz długowieczności.

Herb - inspiracje

Herb odzwierciedla barwy klubowe z dominującym niebieskim oraz żółtym, czarnym i białym jako uzupełniającymi. Kolor niebieski symbolizuje stabilność, sukces i lojalność, ale przede jest to barwa przyjaźni. Niebieski to kolor osób inteligentnych i twórczych, parających się kreowaniem własnej przestrzeni i własnego życia. To także ludzie, którzy chcieliby po sobie coś zostawić, którzy chcą zapisać się w pamięci innych.

Żółty zaś symbolizuje radość, ciepło, słońce, pogodę i pozytywność. Kolor oświecenia, który nieodparcie przywodzi na myśl pożółkłe karty mądrych ksiąg.

-> Autor herbu – Jakub Malicki, o procesie projektowania logo KS Konstancin