• Dołącz już dziś!
  • Klub Sportowy Konstancin
Live
  1. Transfery przed rundą
  2. Rusza liga
  3. Letni obóz przygotowawczy
  4. Tym razem bez zwycięstwa
  5. Fantastyczny mecz w Piasecznie

Obecne logo klubu funkcjonuje od momentu zawiązania się organizacji pod nazwą Klub Sportowy Konstancin, co miało miejsce latem 2013 roku na skutek połączenia dwóch stowarzyszeń piłkarskich z Konstancina-Jeziorny – RKS-u Mirków i Skry Obory.

Herb składa się z tarczy oraz elementów graficznych ułożonych w ściśle określonych proporcjach, które nawiązujący do herbu Konstancina-Jeziorny. Symbolem klubu – jak również miasta, jest dąb, który oznacza siłę fizyczną i moralnąodwagęhonor oraz wytrzymałość. Dąb u wielu ludów indoeuropejskich to święte drzewo burzy i grzmotu, siły oraz długowieczności.

Herb - inspiracje

Herb odzwierciedla barwy klubowe z dominującym niebieskim oraz żółtym, czarnym i białym jako uzupełniającymi. Kolor niebieski symbolizuje stabilność, sukces i lojalność, ale przede jest to barwa przyjaźni. Niebieski to kolor osób inteligentnych i twórczych, parających się kreowaniem własnej przestrzeni i własnego życia. To także ludzie, którzy chcieliby po sobie coś zostawić, którzy chcą zapisać się w pamięci innych.

Żółty zaś symbolizuje radość, ciepło, słońce, pogodę i pozytywność. Kolor oświecenia, który nieodparcie przywodzi na myśl pożółkłe karty mądrych ksiąg.

-> Autor herbu – Jakub Malicki, o procesie projektowania logo KS Konstancin