• Dołącz już dziś!
  • Klub Sportowy Konstancin
Live
  1. Poznaliśmy rywali
  2. Zajęcia wakacyjne
  3. Zmiana w zarządzie klubu
  4. Nabór do seniorów
  5. Dziękujemy za wszystko

Inicjatywy społeczne

Od początku działalności KS Konstancin stara się być czymś więcej niż tylko klub piłkarski z Konstancina-Jeziorny. Jednoczymy ludzi o różnych przekonaniach politycznych, nawykach, preferencjach i różnym statusie społecznym, którzy podzielają pasję do piłki nożnej.

Wszyscy trenerzy i działacze klubu zdają sobie sprawę, jak ważne są inicjatywy społeczne klubu na rzecz mieszkańców Konstancina-Jeziorny – przede wszystkim dla najmłodszych dzieci i tych w wieku szkolnym. Głównym elementem tej działalności jest projekt Futbolowy Konstancin, którego głównym celem jest zachęcenie jak największej liczby dzieci do uprawiania piłki nożnej w wolnym czasie.

W ramach tego projektu organizowane są w gminnych szkołach spotkania, podczas których rozmawiamy z dziećmi o zachowaniu fair-play, tolerancji oraz motywacji do uprawiania sportu. Staramy się przedstawić piłkę nożną jako sport dla wszystkich.

Drugą częścią projektu są Dni Futbolu, które są regularnie organizowane na naszych boiskach dla miejscowych przedszkoli. Pod okiem wykwalifikowanej kadry szkoleniowej przedszkolaki mają okazję wziąć udział w zajęciach piłkarskich i w formie zabawy wykonywać różne ćwiczenia rekreacyjne.

Inną inicjatywą naszej organizacji są Turnieje Międzyszkolne, które przygotowujemy dla różnych kategorii wiekowych, a ich uczestnikami są wszystkie szkoły podstawowe z gminy Konstancin-Jeziorna. Zawody odbywają się na naszym obiekcie i mają przede wszystkim charakter zabawy, ponieważ nie chcemy wytwarzać sztucznej rywalizacji między szkołami.