• Dołącz już dziś!
  • Klub Sportowy Konstancin
Live
  1. Poznaliśmy rywali
  2. Zajęcia wakacyjne
  3. Zmiana w zarządzie klubu
  4. Nabór do seniorów
  5. Dziękujemy za wszystko

Historia

Nasze początki

Historia i tradycje Klubu Sportowego Konstancin nie sięgają odległych czasów. Uczestnicy życia sportowego stowarzyszenia dopiero je tworzą, aczkolwiek klub powstał na bazie dwóch najstarszych organizacji sportowych w Konstancinie-Jeziornie: RKS-u Mirków i Skry Obory.

W 2013 roku Zarząd reaktywowanego już po raz drugi RKS-u Mirków stanął przed trudnym wyzwaniem. Z jednej strony wielkimi krokami zbliżał się awans do Ligi Okręgowej jako beniaminek Klasy „A”, zaś z drugiej istniały kłopoty z boiskiem, na którym klub rozgrywał swoje mecze. Właściciel terenu, na którym znajdował się stadion w Mirkowie, firma Euro Target-Hussaini z siedzibą w Warszawie, wypowiedziała stowarzyszeniu umowę najmu obiektu z końcem czerwca. Stowarzyszenie miało stać się bezdomne, a najprawdopodobniej przestać istnieć ze względu na brak boiska, co równa się z nieotrzymaniem jakichkolwiek licencji od Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej.

Nie najlepszy okres przypadł też w tym czasie w Skrze Obory. Pierwszy zespół spadł z IV ligi, a stowarzyszenie wydawało się raczej szybować w dół w związku z problemami finansowymi i wypaleniem się idei oraz liderów organizacji. Bez pomysłu i pieniędzy niestety nie wróżyło to najlepiej, mimo posiadania obiektu z dużym potencjałem.

Efektem sytuacji w obu klubach było rozpoczęcie współpracy ponad podziałami oraz chęć stworzenia silnego ośrodka sportowego w Konstancinie-Jeziornie. W dniu 16 maja 2013 roku doszło do podpisania listu intencyjnego dotyczącego „połączenia” stowarzyszeń. Ostatecznie w lipcu stowarzyszenie RKS Mirków zmieniło nazwę na KS Konstancin, przyjmując jednocześnie w poczet członków działaczy Skry Obory, której działalność została zawieszona.

Błyskawiczny rozwój

Do tego czasu założone w 2011 roku stowarzyszenie dwa razy z rzędu wywalczyło awans do wyższych klas rozgrywkowych. Najpierw z najniższej Klasy „B” do Klasy „A”, a następnie jako beniaminek do Ligi Okręgowej. Od samego początku istnienia klub bardzo szybko się rozwijał, a wszystkie działania sportowe i społeczne były organizowane na wysokim poziomie. To na ten okres przypadła właśnie akcja „Futbolowy Konstancin” organizowana w ramach programu Młodzież w Działaniu. Stowarzyszenie otworzyło także w tym czasie Akademię Piłkarską skierowaną do najmłodszych sympatyków piłki nożnej. Z początkowej niewielkiej grupy chłopców udało się w przeciągu roku stworzyć pięć roczników zrzeszających łącznie kilkadziesiąt chłopców.

Historyczny dwumecz

Powstanie Klubu Sportowego Konstancin miało oznaczać jedno – stworzenie w naszym powiecie bardzo silnego klubu piłkarskiego, który od razu awansuje do IV ligi. Początkowo cel wydawał się uciekać, ponieważ po rundzie jesiennej sezonu 2013/2014 zespół zajmował 3. miejsce z kilkupunktową stratą do lidera. Zaangażowanie i upór zawodników pozwolił zdominować ligę wiosną, co ostatecznie wystarczyło jedynie na 2. miejsce w Lidze Okręgowej i prawo do gry w barażach z Legionem Głowaczów z okręgu radomskiego. W dwumeczu KS Konstancin zdeklasował rywala wynikiem aż 10:0 i przypieczętował upragniony awans do IV ligi.

Pierwszy sezon w IV lidze był sprawdzianem dla drużyny, czy jest w stanie walczyć o awans do jeszcze wyższej klasy rozgrywkowej. Jesienią zespół zajął 3. miejsce z dziewięciopunktową stratą do lidera, co mogło dawać wszystkim nadzieje na nawiązanie walki o awans. Na koniec sezonu KS Konstancin uplasował się jednak na 6. miejscu jako beniaminek. Dobry pierwszy sezon oznaczał tylko, że w kolejnym klub będzie walczył o awans do III ligi.

Nowy kierunek

Walka trwała do samego końca, niestety rozgrywki 2015/2016 KS Konstancin ostatecznie zakończył na trzecim stopniu podium. Wpływ na to miała o wiele gorsza w wykonaniu naszych zawodników runda wiosenna, a kilka nieoczekiwanych porażek i świetna forma konkurentów do awansu zadecydowało o tym, że do miejsca premiowanego walką o III Ligę zabrakło 9 punktów. Nikt jednak nie zamierzał rezygnować z celu, jakim było osiągnięcie wyższego szczebla rozgrywkowego.

W następnym sezonie wzmocniony kilkoma utalentowanymi zawodnikami klub świetne mecze przeplatał srogimi porażkami. 15 lokata w tabeli oznaczała spadek do ligi okręgowej. Aktualnie zespół walczy o powrót do IV ligi, aczkolwiek w drużynie zaszły ogromne zmiany.

Trenerem KS-u został koordynator akademii piłkarskiej Michał Madeński, który wcześniej z sukcesami trenował występującą w A-klasie ekipę rezerw. Kadrę zespołu stanowią młodzi, zdeterminowani zawodnicy, a do pierwszej jedenastki systematycznie wprowadzani są wychowankowie. To właśnie zdolna młodzież jest przyszłością naszego klubu.

2016
Podium dla KS-u
Zawodnicy trenera Mariusza Szewczyka do samego końca bili się o wejście do III Ligi, w drugiej części sezonu nie wszystko ułożyło się jednak po myśli naszych piłkarzy, którzy ostatecznie musieli zadowolić się 3 miejscem w ligowej stawce.
2014
Walka o IV Ligę
KS Konstancin dzięki ogromnemu zaangażowaniu dotarł do baraży o IV Ligę, w których to pewnie pokonał Legion Głowaczów. W następnym sezonie beniaminek zajął dobre 6 miejsce w tabeli.
2013
Powstanie Klubu Sportowego Konstancin
16 maja 2013 roku przedstawiciele Skry Obory oraz RKS-u Mirków postanowili połączyć siły i podpisali list intencyjny dotyczący fuzji.
2011
Reaktywacja RKS-u Mirków
Założona w 1923 roku drużyna "papierników" na nowo rozpoczyna walkę na boisku. W czasach funkcjonowania RKS-u powstała również akademia dla najmłodszych adeptów piłki nożnej.

We are on Instagram