Podopieczni nowego trenera KS-u Tomasza Citkowicza rozpoczną treningi 4 stycznia. Pierwszy mecz sparingowy rozegrany zostanie przeciwko Sokołowi Serock.

Wraz z nadejściem nowego roku po krótkiej przerwie do treningów wracają piłkarze pierwszego zespołu KS Konstancin. Przygotowania do rundy wiosennej IV Ligi będą intensywne, a do końca lutego zawodnicy trenera Tomasza Citkowicza rozegrają łącznie dziewięć sparingów i jeden turniej halowy.

– Treningi zaczynamy już 4 stycznia, trenujemy cztery razy w tygodniu plus gra kontrolna. Nie mamy ciekawych i mniej ciekawych sparingpartnerów – wszystkie gry przygotowujące nas do rozgrywek ligowych są dla nas ważne, bo dzięki nim oraz treningom chcemy wpoić naszym zawodnikom pewne wartości oraz zachowania niezbędne do realizacji celów boiskowych – powiedział nam Tomasz Citkowicz.

Na początek – 14 stycznia, drużyna Tomasza Citkowicza zagra przeciwko Sokołowi Serock w Legionowie. Następnie – 21 stycznia o godzinie 11:00 – zawodnicy KS-u zmierzą się z ekipą Hutnika Warszawa. Tydzień później o tej samej porze ich rywalem będzie Unia Warszawa. Oba mecze zostaną rozegrane na boisku na Bemowie. W niedzielę 29 stycznia w Piasecznie odbędzie się XV Memoriał imienia Walentego Kazubka, na którym zaprezentują się wszystkie drużyny z powiatu piaseczyńskiego. 4 lutego o 12:00 na wyjeździe KS zmierzy się ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Następnymi przeciwnikami klubu z Konstancina będą: Pogoń Grodzisk Mazowiecki (8.02 godzina 19:00), Bug Wyszków (11.02 godzina 11:00), Drukarz Warszawa (15.02 godzina 20:00), Mazovia Mińsk Mazowiecki (18.02 godzina 12:00) oraz Perła Złotokłos (25.02).

Sparingi będą doskonałą okazją dla kibiców do obejrzenia w akcji potencjalnych nowych twarzy w zespole.

– Na treningach oraz grach kontrolnych można spodziewać się sporej grupy nowych zawodników. Mamy zamiar sprawdzić wielu młodzieżowców, już od 17 roku życia, jednak można się spodziewać też doświadczonych piłkarzy. Szukamy ambitnych, inteligentnych graczy, którzy na boisku nie boją się wyzwań i starają się problemy, jakie zdarzają się w trakcie spotkania, rozwiązywać w sposób najlepszy dla zespołu, takich, którzy po prostu nie boją się podejmować trudnych decyzji. Z kilkoma zawodnikami już jesteśmy po słowie, bo w klubie znamy ich wartość i wiemy, że mogą wzmocnić nasz zespół, więc testować ich nie musimy, kolejni będą musieli udowodnić swoją przydatność – dodał obecny szkoleniowiec KS-u.