Przedstawiamy plan przygotowań do najbliższego sezonu pierwszej oraz drugiej drużyny.

Na początek Korona

– Mieliśmy krótką przerwę, przygotowania zaczynamy już w piątek 1 lipca, będziemy trenować cztery razy w tygodniu. Zaplanowaliśmy także pięć sparingów, z których część zagramy u siebie – powiedział nam szkoleniowiec pierwszej drużyny Mariusz Szewczyk.

Piłkarze pierwszego zespołu przygotowania do zmagań ligowych rozpoczną starciem z rezerwami Korony Kielce, które odbędzie się 9 lipca o godzinie 11 w Kielcach. Następnie 13 lipca o 19 w Oborach odbędzie się mecz sparingowy z ekipą Ursusa Warszawa. Trzy dni później KS zmierzy się na wyjeździe z Mazovią Mińsk Mazowiecki, a 30 lipca do Obór zawitają rezerwy GKS-u Bełchatów. Pomiędzy meczami z Mińskiem i Bełchatowem planowane jest jeszcze jedno spotkanie, aczkolwiek na obecną chwilę zarówno sparingpartner, jak i dokładny termin (22 bądź 23 lipca) pozostają nieznane.

Który ze sparingów zapowiada się najciekawiej?

– Ciężko powiedzieć, bo na początku pewnie będziemy jeszcze sprawdzać nowych zawodników, ale jeżeli chodzi o same drużyny, to ciekawy sparing będzie z GKS II Belchatów tydzień przed ligą – dodał Mariusz Szewczyk.

Lokalni rywale

Oprócz pierwszego zespołu mecze sparingowe rozgrywać będzie również druga drużyna KS-u. Pierwszym rywalem zawodników Michała Madeńskiego będzie drużyna Orła Baniochy (17 lipca w Baniosze). Później KS zmierzy się na wyjeździe z Perłą II Złotokłos (23 lipca) oraz u siebie 3 sierpnia z Jednością Żabieniec. 6 sierpnia rezerwy podejmą na własnym boisku Semp Ursynów, a tydzień później udadzą się na mecz wyjazdowy do Krzaków Czaplinkowskich, by rozegrać spotkanie z lokalnym Nadstalem.

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy do przyjścia na trybuny i wspierania naszych zawodników podczas przygotowań do sezonu. Będzie to doskonała okazja do przyjrzenia się nowym twarzom, które już niedługo powinny pojawić się w naszym klubie.