Jestem osobą mocno związaną z Konstancinem i dla mnie piłka nożna w tej gminie jest sprawą najważniejszą – mówi nowy szkoleniowiec drużyny KS Konstancin.

W rundzie wiosennej sezonu 2016/2017 IV ligi zawodników KS-u Konstancin trenować będzie 30-letni Tomasz Citkowicz. Młody szkoleniowiec, który z sukcesami prowadził do tej pory rocznik 2000 Kosy Konstancin, zastąpił na stanowisku trenera pierwszego zespołu Jarosława Otłowskiego i Marka Kiepuszewskiego.

– Dotychczasowi trenerzy byli szkoleniowcami tymczasowymi. Umowa między nami po prostu dobiegła końca. Postanowiliśmy, że trenerem zostanie Tomek Citkowicz ze względu na to, iż jest mieszkańcem naszego miasta, zna funkcjonujące tu zasady i przede wszystkim ma duże rozeznanie wśród młodych zawodników. Ponadto jego dobre wyniki z najstarszym rocznikiem w Kosie Konstancin przekonały nas, że warto ustalić trochę inne priorytety w naszym zespole – powiedział prezes KS-u Łukasz Kamiński.

Nowa twarz w ekipie z Konstancina nie ukrywa swojego entuzjazmu z powodu objęcia drużyny.

– Czuję, że czeka mnie bardzo dużo pracy. Z zespołem zaczynamy przygotowania od 4 stycznia, jednak już od początku grudnia dużo czasu poświęcam na analizę gry zespołu z rundy jesiennej tak, aby mieć obraz całej drużyny, jak i poszczególnych zawodników – ich mocnych oraz słabszych stron – mówi Tomasz Citkowicz – Odczuwam również satysfakcję, ponieważ jestem związany z gminą Konstancin-Jeziorna od urodzenia zarówno jako mieszkaniec, jak i osoba związana z miejscowym sportem. Po boiskach Klubu Sportowego Konstancin biegałem całe dnie od wczesnych lat dzieciństwa więc, jest to dla mnie bardzo ważne miejsce.

– Przychodzę do zespołu, który na półmetku rozgrywek jest w strefie spadkowej i jeśli sytuacja wiosną nie ulegnie poprawie, to spadniemy z ligi, do czego po prostu nie mamy zamiaru dopuścić, dlatego cel to przede wszystkim utrzymanie się w czwartej lidze. Jednak nie patrzę w przyszłość tylko przez pryzmat tej jednej rundy. Jak mówiłem, jestem osobą mocno związaną z Konstancinem i dla mnie piłka nożna w tej gminie jest sprawą najważniejszą. Nasze miasto ma już dwa wspaniałe kluby piłkarskie: Kosę i KS Konstancin, które w swoich szeregach szkolą razem ponad pięciuset młodych piłkarzy. Marzy mi się, aby w bliskiej przyszłości na minimum czwartoligowym poziomie o sile drużyny seniorów KS Konstancin decydowali młodzi ludzie właśnie wychowani w tych klubach, wsparci doświadczonymi zawodnikami, od których będą mogli uczyć się seniorskiej piłki – dodał.

W debiucie ligowym nowego trenera jego podopieczni zmierzą się na własnym boisku z Gromem Warszawa. Obecnie KS Konstancin z 22 punktami zajmuje 14. pozycję w tabeli.