W czasie przygotowań do rundy wiosennej obecnego sezonu Klasy „A” podopieczni trenera Michała Madeńskiego zmierzą się z kilkoma wymagającymi rywalami.

Zawodnicy drugiej drużyny KS Konstancin, którzy po rundzie jesiennej Klasy „A” zajmują obecnie wysokie 2. miejsce w tabeli (1 punkt straty do lidera – Sparty II Jazgarzew), pierwsze mecze sparingowe rozegrają podczas XV Memoriału imienia Walentego Kazubka, który odbędzie się 29 stycznia w Piasecznie. W tym samym mieście 4 lutego piłkarze szkoleniowca Michała Madeńskiego zmierzą się z Jednością Żabieniec. Kolejnymi rywalami „dwójki” będą: Bug II Wyszków (11.02), Jeziorka Prażmów (18.02), FC Lesznowola (22.02), Świt Barcząca (25.02), LKS Chlebnia II (05.03) oraz rezerwy MKS Piaseczno, z którymi KS zagra mecz towarzyski 11 marca.

Niewykluczone, że kadra zespołu ulegnie pewnym zmianom i w zespole pojawi się kilku nowych zawodników.

– Głównym celem przed okresem przygotowawczym było utrzymanie obecnej kadry, ale oczywiście pracujemy nad wzmocnieniami. Przypuszczam, że dołączy do nas przed rundą wiosenną 2-3 zawodników. Transfery lubią ciszę, więc w spokoju nad tym pracujemy. Co do testowanych piłkarzy, na pewno pojawi się kilka osób, ale kadrę chcemy mieć zamkniętą do 1 lutego i już z konkretnym zespołem pracować do pierwszej kolejki ligowej. Wiadomo, może pojawić się ktoś przed samym startem rozgrywek, okres transferowy jest bardzo długi – powiedział nam Michał Madeński.

– Sam cel na okres przygotowawczy jest jasny – wyciągnięcie wniosków z jesieni oraz ciężka praca. Mamy przed sobą sparingi z dobrymi rywalami, większość z drużynami na naszym poziomie. Cel na sezon nam się nie zmienił. Walczymy o najwyższe miejsce! – dodał trener KS-u.