W trakcie przygotowań do rundy wiosennej drużynę trenera Tomasza Citkowicza wzmocniło dwóch solidnych zawodników.

Pierwszym z nowych piłkarzy w naszym zespole jest dobrze znanym kibicom KS-u ofensywny skrzydłowy Filip Pakuła, który przebywał u nas na wypożyczeniu w rundzie wiosennej ubiegłego sezonu. Zawodnik mogący występować również na pozycji napastnika w czasie swojej poprzedniej przygody z naszym klubem zdobył 3 bramki i zanotował 2 asysty. Po zakończeniu rozgrywek wrócił do Białych Orłów Warszawa, aczkolwiek szybko ściągnął go do siebie Dolcan Ząbki, w którym spędził ostatnie pół roku. 18-latek nie ukrywa, że duży wpływ na jego decyzję o powrocie do Konstancina miała świetna atmosfera, jaka panuje w zespole.

– Wróciłem, gdyż jest miła, rodzinna atmosfera, każdy myśli o koledze z drużyny, jest gotowy do pomocy w każdej sprawie, czy to na boisku, czy poza nim. Zdecydowałem się na transfer, bo miło wspominam spędzony tutaj czas, gdy wchodziłem do seniorskiej piłki rok temu. Jest wsparcie. Starsi koledzy dają cenne rady i chcą dla tych młodszych jak najlepiej, trzeba wyciągać wnioski, kiedy radzi nam bardziej doświadczony kolega. Nie ma problemów z komunikacją między zawodnikami, ponieważ drużyna jest młoda i to jest dobre, że potrafimy znaleźć wspólny język – powiedział nam Filip Pakuła.

– Cele? Chcę grać jak najlepiej, jak najwięcej dawać z siebie dla drużyny. Chcę, żeby drużyna grała jak najlepiej, bo wtedy statystyki każdego z zawodników będą satysfakcjonujące. Wiadomo, pozycja skrzydłowego zobowiązuje do strzelania bramek i notowania asyst. Oczywiście chciałbym strzelić ich jak najwięcej, i jak najwięcej asystować – dodał nowy nabytek KS-u.

Drugim z zawodników, którzy zasilili drużynę trenera Tomasza Citkowicza jest kolega z zespołu Pakuły Maciej Sidor. Bramkarz, który 25 lutego skończy 20 lat, ma na swoim koncie występy w młodzieżowej drużynie Cracovii Kraków.

Poza wzmocnieniami kilka nazwisk musiało jednak opuścić nasz klub. Pomocnik Paweł Nawrocki odszedł do MKS Piaseczno, przy tej okazji informujemy również, iż do naszego rocznika 2001 z Piaseczna wrócił środkowy pomocnik Jakub Szewczyk. Do Raszyna przechodzi zaś środkowy obrońca Mateusz Nowak.

Mamy nadzieję, że nowi zawodnicy dodadzą jeszcze więcej jakości naszemu zespołowi.