Dzieci będą mogły poznać Wilczka Konstantego.

Niezmiernie miło nam poinformować, że Klub Sportowy Konstancin zawarł porozumienie z Biblioteką Publiczną w Piasecznie, na mocy którego nasi trenerzy będą organizować zajęcia dla dzieci i młodzieży na terenie biblioteki, w filii Piaseczno-Osiedle znajdującej się przy ulicy Szkolnej w Piasecznie.

Pierwsze ze spotkań odbyło się 9 maja o godzinie 11:15. W bibliotece pojawiła się bardzo duża grupa przedszkolaków, których przywitał trener drużyny seniorów Klubu Sportowego Konstancin Michał Madeński wraz ze swoim przyjacielem… Wilczkiem Konstantym. Trener KS-u opowiedział dzieciom o swojej pracy, o tym, dlaczego warto uprawiać sport i prowadzić aktywny tryb życia. Porozmawiał z nimi na temat najbardziej znanych piłkarzy w Polsce, przedstawił kilka ciekawych pozycji w literaturze poświęconych piłce nożnej. Ważnym poruszonym wątkiem było fair play i kampania przeciwko rasizmowi. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały słów trenera.

Na koniec spotkania dzieciaki „przybiły piątkę” z Wilczkiem, który przez cały czas trwania zajęć żywo reagował na wydarzenia i podpowiadał najmłodszym, kiedy trener zadawał im przeróżne pytania. Przedszkolaki z pewnością wiele wyciągnęły z tych zajęć i miło spędziły czas.