Do pierwszej drużyny KS Konstancin dołączyli dwaj świetni ofensywni zawodnicy – Karol Skóra oraz Emil Wrażeń.

Emil Wrażeń to 24-letni napastnik, który swoje pierwsze kroki w karierze stawiał w zespole Juniora Radom. Następnie przeszedł do KS-u Piaseczno, z którego po kilku sezonach wykupił go Widzew Łódź. W Łodzi grywał głównie w Młodej Ekstraklasie, gdzie stanowił o sile zespołu, aczkolwiek jesienią 2011 roku udało mu się zaliczyć jeden mecz w dorosłej drużynie – było to wyjazdowe spotkanie ligowe z Ruchem Chorzów, w którym grał od 71 minuty. Po odejściu z Widzewa trafił do Ruchu Radzionków, a później do Dolcanu Ząbki i GKP Targówek. Od sezonu 2013/2014 zakładał koszulkę Sparty Jazgarzew, której był kluczowym zawodnikiem. Serwis transfermarkt ustalił wartość Wrażenia na 50 tysięcy euro.

– Po przyjściu do KS-u wróciła mi radość z grania i trenowania. Mamy mocny zespół i mam nadzieję, że w zbliżającym się sezonie udowodnimy to i awansujemy szczebel wyżej – powiedział nam zdobywca hat-tricka w meczu z Warką.

Drugim z najnowszych nabytków klubu jest ofensywny pomocnik/napastnik Mazura Karczew Karol Skóra. 21-letni wychowanek Pogoni Siedlce występował jeszcze w juniorskich drużynach Naprzodu Skórzec, Victorii Kałuszyn, Zwaru Międzylesie oraz Unii Warszawa. W rozgrywkach 2012/2013 przeniósł się do Karczewa, w którym stał się jednym z najlepszych zawodników IV Ligi. W ubiegłym sezonie piłkarz 23 razy trafiał do siatki rywali, co pozwoliło mu na zdobycie tytułu wicekróla strzelców ligi. Dołożył do tego również 8 asyst oraz 3 bramki w Pucharze Polski.

– Pierwszy kontakt pojawił się ze strony klubu. Skontaktował się ze mną Prezes Łukasz Kamiński i złożył propozycję przejścia do KS Konstancin. Z uwagi na to, że rozważałem zmiany klubowe na nowy sezon, podjąłem się rozmów.  Ostatecznie przyjąłem propozycję klubu. Myślę, że potrzebowałem zmiany  środowiska, nowych ścieżek rozwoju. Jeżeli chodzi o moje oczekiwania i aspiracje, spodziewam się wywalczenia wraz z drużyną awansu i mam nadzieję, że w sporym stopniu się do tego przyczynię – mówi Karol Skóra.

Zadowolenia z pozyskania obydwu graczy nie kryją trener oraz działacze klubu.

– Są to gracze ofensywni, którzy przychodzą pomóc nam zdobywać bramki. Udało się ich pozyskać na samym początku przygotowań, dlatego szybko powinni wkomponować się w zespół i podnieść poziom naszej drużyny. Mi ich transfery dają więcej możliwości przede wszystkim w ataku, gdzie brakowało nam napastnika – powiedział szkoleniowiec KS-u Konstancin Mariusz Szewczyk.

Podobnego zdania jest również Prezes klubu Łukasz Kamiński.

– Szukaliśmy napastników już od dłuższego czasu – praktycznie dwa lata. Niestety do tej pory mieliśmy problem, aby namówić odpowiednich zawodników. Tym razem udało się. Mamy nadzieję, że obaj zawodnicy będą strzelać dla nas dużo bramek – skomentował nowe nabytki Prezes, który uprzedza, że to jeszcze nie koniec transferów.

– Bardzo intensywnie pracujemy nad kilkoma transferami, przede wszystkim do defensywy – dodał Łukasz Kamiński.