Naszym zawodnikom udało się strzelić 3 gole, niestety to nie wystarczyło do tego, by wrócić z chociażby jednym punktem.

W sobotę 13 maja seniorzy KS Konstancin rozegrali wyjazdowy mecz z wyżej notowaną Energią Kozienice. Mecz pełen emocji ostatecznie zakończył się porażką zawodników trenera Tomasza Citkowicza, jednakże w drugiej połowie pokazali oni naprawdę ogromną wolę walki i spore umiejętności.

Pierwsze 45 minut do analizy i wyciągnięcia wniosków z błędów, które się popełniło. Już w 2 minucie Energia objęła prowadzenie za sprawą uderzającego z rzutu wolnego Bartłomieja Michalskiego. W 19 minucie goście trafili w słupek, zaś chwilę potem wyrównać mógł Marcin Oleksiak, ale przeszkodziła w tym poprzeczka. Następnie Kozienice zdobyły kolejną bramkę – po rzucie rożnym do siatki Cezarego Osucha skierował futbolówkę… Przemysław Kosmala (trafienie samobójcze). Minęły dwie minuty i Daniel Ciupiński podwyższył na 3:0 dla gospodarzy.

Rozmowa motywacyjna w przerwie spotkania przyniosła efekty. W 62 minucie po dośrodkowaniu z lewej strony pierwszą bramkę dla Konstancina w tym spotkaniu strzelił Marcin Oleksiak. Zaraz po tym gola kontaktowego zdobył Damian Oleksiak, wychodząc sam na sam. Radość nie trwała jednak długo, gdyż na 4:2 podwyższył Eugeniusz Kołodziejczyk. Blisko kwadrans przed końcem meczu autorem pięknego trafienia z rzutu wolnego okazał się być Maciej Rybaczuk. Ostatnią bramkę w tym dniu zdobył z karnego Sebastian Pryciak i Energia mogła cieszyć się z wygranej 5:3.

Mimo porażki w grze Konstancina z pewnością można było zauważyć wiele pozytywów – zwłaszcza w drugiej odsłonie spotkania. Następny mecz odbędzie się w środę na wyjeździe, a rywalem będzie KS Raszyn.