Piłkarze rocznika 2009 wykazali się ogromną skutecznością w starciu z lokalnym rywalem.

W sobotę 7 kwietnia na boisku w Oborach odbył się mecz towarzyski rocznika 2009 Klubu Sportowego Konstancin z MKS-em Piaseczno. Spotkanie rozgrywane przy pięknej, słonecznej pogodzie przyciągnęło dużą liczbę kibiców, którzy obejrzeli naprawdę świetne widowisko.

Co prawda początek starcia należał do rywali z Piaseczna, ale później to Konstancin zaczął dominować na murawie. Po dwóch trafieniach przeciwnika, gola dla niebiesko-żółtych zdobył Marcel Cieślak, któremu asystował Ksawery Kucicki. W 19 minucie zrobiło się już 4:1 dla gości, na szczęście potem konstancinianie rozpoczęli prawdziwą kanonadę!

Bramki dla ekipy trenera Tomasza Trzewika zdobywali kolejno: Kucicki, Marcel Kamiński, Marcel Cieślak i ponownie Ksawery Kucicki. W 48 minucie gry Piaseczno strzeliło na 5:5. Konstancin odpowiedział bramkami Kucickiego i Kamińskiego, efektem czego nasi zawodnicy zeszli z boiska z wygraną 7:5.

– Tak jak wiemy, wynik w takich grupach wiekowych nie ma większego znaczenia, ale za to w pełni może satysfakcjonować forma prezentowana przez zawodników rocznika 2009. Widać, że chłopcy podczas okresu zimowego poprawili umiejętności techniczne, jak i lepiej czują się przy piłce na małych przestrzeniach. Zauważalnym elementem było szukanie adresata podania przed kopnięciem piłki, coraz mniej przypadkowości w rozgrywaniu akcji, a więcej podejmowanych dobrych decyzji. Grupa coraz lepiej operuje piłką, przy tym potrafi pilnować ustawienia.  Podsumowując to spotkanie, można powiedzieć: rozwój, rozwój i jeszcze raz rozwój – ocenił spotkanie trener Tomasz Trzewik.

Skład: M.Kamiński, K.Kucicki, M.Cieślak, I.Lewandowski, J.Piekarniak, V.Hansen, M.Warda, K.Armatys, P.Karbowiak, D.Pachnik