Mimo licznych nieobecności udało się wygrać z lokalnym rywalem.

W miniony weekend rywalem rocznika 2009 Klubu Sportowego Konstancin była Laura Chylice. Zawodnicy trenera Tomasza Trzewika rozegrali bardzo dobre spotkanie, sięgnęli po zwycięstwo i co najważniejsze zrobili kolejny ważny krok w kierunku rozwoju piłkarskiego.

W kwietniowym starciu z Laurą, które miało miejsce na wyjeździe, Konstancin rozgromił Chylice 6:1. W sobotę zapowiadało się jednak trudne spotkanie, co było spowodowane wieloma nieobecnościami. Na szczęście od samego początku to gracze KS-u przejęli inicjatywę i w pełni kontrolowali grę, choć rywal nie zamierzał odpuszczać. Dla naszej ekipy bramki zdobyli: Aleksander Grzywacz (4 trafienia!), Victor Hansen oraz Ksawery Kucicki. Dodajmy, że Olek jest zawodnikiem z rocznika 2010. Mecz zakończył się wynikiem 6:5 dla Klubu Sportowego Konstancin.

– Jednym z założeń na ten mecz było krótkie rozgrywanie piłki od bramki w boczne sektory. Czasem efektem był stracony gol, ale w tym wieku najważniejsze jest uczenie się gry pod presją. Chłopcy robią w tym kierunku znaczny postęp, a gra z przeciwnikiem obok siebie jest już dla nich czymś w pełni normalnym. Cieszy mnie również fakt gry z zespołami, które potrafią ustawić dobre krycie indywidualne, bo mecz to najlepsza okazja do nabywania doświadczenia i ogrywania się z przeciwnikiem. Chłopcy wykorzystywali nowo poznaną umiejętność, jaką było przyjęcie kierunkowe. Ten mecz to kolejny postęp, ale przed nami jeszcze dużo pracy – powiedział po spotkaniu trener Tomasz Trzewik.