W grze naszych młodych zawodników widać coraz więcej kreatywności.

W ostatniej kolejce IV Ligi Okręgowej rywalizacji żaków rocznik 2009 Klubu Sportowego Konstancin miał okazję zagrać w Piasecznie z ekipą miejscowego MKS-u. Spotkanie z lokalnym rywalem nie należało do najłatwiejszych, ale podopieczni trenera Tomasza Trzewika rozegrali naprawdę dobre zawody.

Od samego początku chłopakom grało się ciężej, ponieważ MKS szybko zdobył dwie bramki. Mimo to konstancinianie nie zamierzali odpuszczać i sami również tworzyli sobie sytuacje do zdobycia gola. Mecz zakończył się wynikiem 7:4 dla rywali, a po dwa trafienia dla KS-u zanotowali: Marcel Kamiński oraz Ksawery Kucicki. Wynik wskazuje, że zawodnicy walczyli na boisku, a świetną grę całego zespołu i postęp potwierdza szkoleniowiec rocznika 2009.

– Z kwarty na kwartę nasz zespół coraz lepiej operował piłką i stwarzał sobie coraz więcej sytuacji. Na etapie żaka to właśnie jest najważniejsze, że zawodnicy stwarzają sobie sytuacje. Wynikały one zarówno z indywidualnych akcji, jak i dobrych rozegrań rozpoczynających się pod własną bramką. Cieszy mnie, że chłopcy nie zwracają uwagi na wynik, a w trakcie gry skupiają się tylko na bieżącej akcji. To świadczy o ich zaangażowaniu w grę. W ich poczynaniach widać coraz więcej kreatywności na boisku, moim zdaniem to najważniejsza cecha współczesnego piłkarza. Z treningu na trening, po każdym mikrocyklu treningowym, widać znaczne postępy w ich wyszkoleniu technicznym. Ten mecz zobrazował to znakomicie. Chłopcy wykazują się coraz większą łatwością w przemieszczaniu się z piłką po boisku. To spotkanie to kolejny krok w ich rozwoju – powiedział po meczu Tomasz Trzewik.

Następny mecz rocznika 2009 odbędzie się na naszym stadionie w sobotę o godzinie 11. Rywalem Klubu Sportowego Konstancin będzie Laura Chylice. Zapraszamy wszystkich serdecznie do kibicowania!