Ostatnią kolejkę „Ligi Skrzatów” KS Konstancin zakończył bez punktów. Mimo to wszystkim chłopakom należą się brawa za walkę.

W ostatnią niedzielę główne boisko w Oborach należało do dzieci z rocznika 2009, które rozgrywały ostatni turniej „Ligi Skrzatów”. Podopieczni trenera Sebastiana Zgódki walczyli z młodymi zawodnikami Znicza Pruszków oraz Akademii Piłkarskiej Żyrardów (podzielonej na dwa składy). Każdy z zespołów rozegrał sześć meczów (mecz + rewanż) po 10 minut każdy, a na murawie biegało po pięciu zawodników z drużyny.

Turniej rozpoczęło spotkanie Znicza z Żyrardowem. Ci pierwsi nie dali żadnych szans rywalom, wygrywając z nimi 3:0. Następnie na murawie zobaczyliśmy młodych piłkarzy KS Konstancin, którzy podejmowali jedną z ekip Żyrardowa. Po ciężkiej walce i naporze przeciwnika, a także ogromnej pracy naszego bramkarza, ostatecznie Żyrardów wpakował piłkę do bramki w ostatniej minucie i przegraliśmy. Ze Zniczem również nie szło zbyt łatwo i mecz zasłużenie zakończył się wynikiem 1:3. Inaczej wyglądało starcie z drugim z zespołów Żyrardowa – wyrównana rywalizacja, były sytuacje, ale w krótkim odstępie czasu goście odrobili stratę i wygrali 2:1.

Rewanże nie należały do najbardziej udanych. Żyrardów co chwila ładował strzały na bramkę KS-u, co skutkowało wysoką przegraną naszych chłopaków. Znicz również nas nie oszczędzał – 3:0. Ostatnie ze starć zakończyło się identycznym wynikiem.

Młodzi piłkarze z rocznika 2009 po prostu nie mieli swojego dnia. Gra im się najzwyczajniej w świecie nie kleiła. Brakowało dokładności, momentami w grze widoczny był spory chaos. Najważniejsza jednak była dobra zabawa i tego nie zabrakło. Mimo niekorzystnych rezultatów w tym dniu nie było przegranych i wszyscy zawodnicy dostali na koniec medale.

Wyniki KS Konstancin 2009:
KS – Żyrardów (2) 0:1
KS – Znicz Pruszków 1:3
KS – Żyrardów (1) 1:2
KS – Żyrardów (2) 0:4
KS – Znicz 0:3
KS – Żyrardów (1) 0:3