Na XV Memoriale im. Walentego Kazubka wystąpiły trzy ekipy reprezentujące nasz klub. Najlepiej spisała się drużyna oldboyów prowadzona przez Cezarego Kulczyka.

W ostatni weekend stycznia odbyły się nieoficjalne mistrzostwa powiatu piaseczyńskiego w piłce halowej, czyli XV Memoriał im. Walentego Kazubka. Na turnieju w Piasecznie co roku pojawiają się najlepsze kluby powiatu, by uczcić pamięć założyciela Ludowego Klubu Sportowego „Jedność” Żabieniec. KS Konstancin reprezentowały łącznie trzy zespoły: ekipa oldboyów, która rozgrywała swoje mecze w sobotę, a także seniorzy i zespół rezerw, którzy wzięli udział w niedzielnym turnieju głównym. Poziom był niezwykle wysoki, a nasi reprezentanci pokazali się z bardzo dobrej strony.

W fazie grupowej piłkarze „dwójki” stoczyli zacięty bój z Walką Kosów, a mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 4:4. Do siatki trafili Damian Folwarski oraz Piotr Barcikowski, który ustrzelił hat-tricka. Bramek nie zabrakło również w starciu z reprezentacją Football For Fun – podopieczni trenera Michała Madeńskiego wygrali 3:0 (gole strzelili: Tomasz Folwarski, Damian Folwarski i Łukasz Kaczmarczyk). Jedyną porażkę zawodnicy odnieśli w pierwszym meczu przeciwko klubowi MKS Piaseczno (0:2). Ćwierćfinał niestety nie okazał się szczęśliwy dla zespołu rezerw. Gracze Laury Chylice pięciokrotnie pokonali naszego bramkarza i był to koniec rywalizacji rezerw na tej imprezie.

– Turniej halowy zawsze toczy się swoimi prawami, szkoda że nasza przygoda z turniejem skończyła się na ćwierćfinale. Wynik naszego ostatniego meczu nie odzwierciedlał poziomu pojedynku. Nie patrzymy na turniej przez pryzmat miejsca, traktujemy jako jednostkę przed sezonem. Mimo to bardzo fajnie było się spotkać z lokalnymi drużynami, trenerami i zawodnikami. Uważam, że turniej organizowany przez Jedność co roku przynosi dużo emocji, nie trzeba mobilizować zawodników do grania. Moim zdaniem obie drużyny z Konstancina pokazały się z bardzo dobrej strony na tym turnieju – powiedział szkoleniowiec drugiego zespołu KS Konstancin Michał Madeński.

Nieco lepszy wynik uzyskali zawodnicy pierwszej drużyny. Oni również spotkali się na boisku z Laurą Chylice, ale po kolei. W pierwszym spotkaniu zawodnicy trenera Tomasza Citkowicza wygrali z Orłem Baniocha 2:1 (bramki: Damian Oleksiak i Krzysztof Mazek). Następnie ulegli oni Sparcie Jazgarzew 0:1, tracąc gola w ostatniej sekundzie meczu. Pechowa porażka nie podcięła jednak skrzydeł naszym zawodnikom, którzy potem pewnie pokonali rezerwy gospodarzy 2:0 (gole Mazka i Przemysława Iwańskiego). Ostatnie starcie fazy grupowej zakończyło się przegraną z Laurą 1:3.

W ćwierćfinale KS Konstancin wysoko wygrał z Lesznowolą 4:2. Na listę strzelców wpisali się: Dawid Brewczyński, Hubert Skrzypek i dwukrotnie Emil Wrażeń. Następna część turnieju obfitowała w emocje. Remis 1:1 ze Spartą Jazgarzew (bramka Brewczyńskiego) i o tym, kto wejdzie do dalszej fazy, musiały zadecydować rzuty karne. Ostatecznie to Jazgarzew zmierzył się w finale z klubem MKS Piaseczno (triumfator), my zaś musieliśmy zadowolić się pojedynkiem o trzecie miejsce. W nim, podobnie jak we wcześniejszych spotkaniach, zawodnicy KS-u musieli uznać wyższość Laury Chylice. Pełen akcji mecz zakończył się wynikiem 3:2 (dwie bramki Emila Wrażenia), co dało nam 4 miejsce. Mimo wszystko piłkarze rozegrali dobre zawody, a dodatkowo musi cieszyć fakt, iż w naszej drużynie wystąpiło aż trzech testowanych zawodników z rocznika 2000 – Marcin Bawolik, Bastian Staszewski oraz Jakub Staros.

– Turniej potraktowaliśmy jako okazję do zebrania doświadczenia dla młodych, perspektywicznych graczy oraz jako dodatkową jednostkę treningową dla zawodników, którzy ostatnio mniej trenowali lub nie wystąpili w sobotnim sparingu – skomentował zawody trener Tomasz Citkowicz.

Dzień wcześniej na sali GOSiR w Piasecznie rywalizowali zawodnicy w kategorii wiekowej 35 plus. Prowadzeni przez Cezarego Kulczyka oldboye na początek wygrali z Deltą Warszawa 3:2, a później rozbili Jedność Żabieniec 4:1. Niepowodzeniami zakończyły się mecze z oldboyami MKS Piaseczno (1:2) oraz Nadstalem Krzaki Czaplinkowskie (2:3). Zespół zajął trzecią pozycję w tabeli i w ćwierćfinale trafił na Perłę Złotokłos, z którą wygrał 3:2. W półfinale znowu nie udało się wygrać z Nadstalem (2:3), ale w meczu o trzecie miejsce oldboye z Konstancina po ciężkim spotkaniu pokonali MKS Piaseczno 4:3. Brązowy medal nie był jedynym trofeum KS-u tego dnia, ponieważ nagroda dla najlepszego zawodnika turnieju powędrowała do byłego piłkarza Skry Obory Marcina Spiżarnego.