O tym, dlaczego warto zapisać swoje dziecko na najbliższy obóz, opowiedział trener Klubu Sportowego Konstancin Michał Madeński. Zapraszamy do lektury!

Dlaczego w tym roku obóz odbędzie się na obiekcie Klubu Sportowego Konstancin?

Przez ostatni czas mieliśmy bardzo wiele zapytań o tego typu obóz, ale również doszliśmy do wniosku, że możemy zrobić coś fajnego tutaj na miejscu i wcale nie trzeba szukać odległych baz z boiskami, ponieważ naszym ogromnym atutem jest to, że posiadamy dwie pełnowymiarowe naturalne płyty boiskowe, więc warunki do trenowania są bardzo dobre. Nie licząc orlików na terenie klubu, a także placu zabaw, który mamy do dyspozycji.

Podczas 10 dni obozu zawodnicy zrealizują co najmniej 20 jednostek treningowych. Jak wpłynie to na ich formę?

30 jednostek, ponieważ każdy dzień będziemy zaczynali tak samo jak na obozach wyjazdowych, czyli od porannego rozruchu. Następnie czeka nas jednostka przedpołudniowa i popołudniowa. Podczas całego obozu wysiłku fizycznego nam nie zabraknie.

Jak ważny dla zawodników i całej drużyny jest udział w takim wydarzeniu?

Jest to bardzo ważne, ponieważ możemy wspólnie potrenować w większej grupie, sam fakt wspólnego pobytu w takim wymiarze czasowym daje możliwość rozwoju dzieci nie tylko na płaszczyźnie sportowej, ale również np. integracji i pracy w grupie.

Poza treningami na dzieci czekać będą różne atrakcje pozasportowe. Zdradzisz nam kilka z nich?

Nie tylko trening, ale również mamy szansę odwiedzenia Centrum Nauki Kopernik czy np. spędzenia czasu aktywnie w parku linowym albo na basenie. To zawsze oderwanie od rutyny treningowej. Uważam, że jako trenerzy musimy również rozwijać dzieci na innych płaszczyznach niż tylko piłka nożna. Na pewno nie będzie czasu na nudę!

Niektórzy mogą pomyśleć, że jak na obóz stacjonarny cena jest dosyć wysoka.

Jest dość wysoka, ale należy zwrócić uwagę, że obóz będzie trwał 10 dni, a do tego spędzimy aktywnie czas nie tylko na boisku, ale także korzystając z atrakcji, o których wspominaliśmy wyżej. Ogromnym atutem jest też to, że wieczorem dzieci będą w swoich domach i rodzice śmielej będą mogli puścić najmłodsze pociechy 🙂